تلفن همراه

وعده یک نماینده مجلس برای پیگیری واردات آی‌فون۱۵

 
jalal rashidi .jpg
 
 
دنیای اقتصاد: یک نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر دبیر انجمن واردکنندگان موبایل که گفته بود «دولت قصد ندارد آی‌فون۱۵ را رجیستر کند» تاکید کرد که مخالف انحصاری کردن بازار موبایل به بهانه کمبود ارز است و این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کند.
وعده یک نماینده مجلس برای پیگیری واردات آی‌فون۱۵
 
جلال رشیدی‌کوچی، از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی ایکس و با درج هشتگ آی‌فون۱۵ نوشت: «دبیر انجمن واردکنندگان موبایل بهتر است در کاری که به ایشان مربوط نیست، دخالت نکند. ‌با توجه به حرکت خطرناک و زیرپوستی برای انحصاری کردن بازار موبایل به بهانه کمبود ارز (همان چیزی که برای خودرو اتفاق افتاد) و حفظ کرامت مردم عزیز ایران، این موضوع را در مجلس پیگیری خواهم کرد.»
 
از اوایل سال گذشته، واردات تجاری و سپس مسافری آی‌فون۱۴ در کشور ممنوع شده و امکان رجیستری این گوشی‌ها برای کاربران وجود ندارد. حالا با رونمایی از آی‌فون۱۵، بار دیگر توجه کاربران به آینده تلفن‌های هوشمند این برند در کشور جلب شده و پیگیر احتمال تغییر در قوانین وضع شده برای واردات آی‌فون‌های جدید هستند. پیش از این و در آستانه مراسم رونمایی اپل از سری۱۵ گوشی‌های خود، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم، بر تداوم ممنوعیت‌های واردات مدل‌های جدید آی‌فون تاکید کرده بود.
 
مهدی عبقری با اشاره به آخرین وضعیت واردات برخی مدل‌های آی‌فون از جلمه سری‌های۱۴ و ۱۵ گفته بود: «به‌دلیل شرایط تحریمی، کمبود ارز و ارزبر بودن آی‌فون‌ واردات و رجیستری برخی مدل‌های آی‌فون همچنان ممنوع است.» وی معتقد است که تصمیم ایران در ممنوعیت واردات آی‌فون می‌تواند به نوعی عملکرد متقابل در جهت تحریم فرش و پسته ایران توسط آمریکا نیز باشد.

​​