اپراتورها

تلفن همراه

رگولاتوری

November 19, 2023
23:54 یکشنبه، 28ام آبانماه 1402
کد خبر: 152026

رگولاتوری آمریکا قوانین ضدتبعیض را تصویب کرد

FCC-office-770x285.jpg
 
ICTna.ir – رگولاتور مخابراتی ایالات متحده مجموعه ای از قوانین جدید را به تصویب رسانده که به آن اجازه می دهد ارائه دهندگان پهنای باند را که احساس می کند علیه مصرف کنندگان خاص تبعیض می کنند، مجازات کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مانند بسیاری از ابتکارات مهندسی اجتماعی از بالا به پایین، اهداف سطحی قابل ستایش هستند، اما سؤالات بسیاری در مورد اجرای آن و پیامدهای ناخواسته احتمالی باقی می ماند. بدیهی ترین سوال هر زمان که "تبعیض" مطرح می شود این است که چگونه می توان چنین چیزی را تعیین و تصدیق کرد. تبعیض به ندرت بیان یا آشکار می شود، بنابراین شناسایی آن اغلب به مهندسی معکوس یک نتیجه ناپسند و نتیجه گیری از آن در نتیجه طراحی صریح متکی است.
 
 
قوانین «تبعیض دیجیتالی دسترسی» را به عنوان سیاست‌ها یا شیوه‌هایی که با مسائل واقعی امکان‌سنجی فنی یا اقتصادی توجیه نمی‌شوند، تعریف می‌کنند، که بر اساس سطح درآمد، نژاد، قومیت، دسترسی مصرف‌کنندگان به خدمات دسترسی به اینترنت پهن‌باند، متفاوت است. رنگ، مذهب یا ملیت در نظر گرفته شده است که چنین تأثیر متفاوتی داشته باشد. همانطور که قانون ایجاب می کند، FCC استدلال هایی را بررسی خواهد کرد که موانع قانونی تجاری مانع دسترسی برابر به خدمات پهنای باند در جوامع خاص می شود.
 
جسیکا روزن وورسل، رئیس FCC در این خصوص گفت: دو سال پیش در چنین روزی، کنگره قانون زیرساخت دو حزبی را تصویب کرد. این قانون یک مقوله مهم و بزرگ است. حاکمیت 65 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد تا اطمینان حاصل شود که همه، در همه جا در ایالات متحده به پهنای باند دسترسی دارند. اما کنگره می دانست که بیش از این مجموعه از استقرار و ابتکارات مقرون به صرفه لازم است. به همین دلیل است که در  بخش 60506 کنگره قانون زیرساخت دو حزبی به این آژانس دستور داد تا از تبعیض دیجیتالی جلوگیری و آن را از بین ببرد.
 
استارکس، کمیسیونر FCC هم گفت: ریشه‌کن کردن تبعیض دیجیتالی در هر کجا، افراد را در همه جا توانمند می‌سازد. این اقدامی است که بر نسل‌های آمریکایی تأثیر خواهد گذاشت و برای تضمین آینده‌ای عادلانه‌تر برای فردا تلاش خواهد کرد. من با افتخار به این مصوبه رای دادم.
 
حتی بر اساس استانداردهای FCC حزبی، این به وضوح یک ابتکار بسیار سیاسی است که به شدت تحت تأثیر یک برنامه مهندسی اجتماعی گسترده تر است. FCC پنج کمیسیونر دارد. سه نفر با حزب حاکم ملی (در بالا) و دو نفر با اپوزیسیون همسو هستند.
 
کمیسر کار گفت: کل رویکرد دولت بایدن به اینترنت را می توان در یک کلمه خلاصه کرد: کنترل. می‌توانید آن را با فراخوان دولت بایدن برای قانون‌گذاری اینترنت به سبک ابزاری Title II مشاهده کنید. اقدامی که دو تن از وکلای عمومی سابق پرزیدنت اوباما آن را گسترش عظیم و دگرگون‌کننده قدرت دولت بر اینترنت توصیف کردند.
 
جاناتان اسپالتر، مدیرعامل سازمان تجارت پهنای باند ایالات متحده USTelecom، گفت: ارائه دهندگان پهنای باند آمریکا هر روز برای اتصال و خدمت به همه جوامع کار می کنند. زمانی که تمرکز عمده ما باید بر بستن شکاف دیجیتال و ایجاد انگیزه برای استقرار باشد، کمیسیون در عوض گام‌های بیش از حد مزاحم، غیرقابل اجرا مبهم و در نهایت مضر در جهت اشتباه برمی‌دارد. متأسفانه، این دستور برخلاف آنچه کنگره با قانون زیرساخت برای تسهیل دسترسی برابر در نظر گرفته بود، است.
 
 
 
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.