امنیت

فناوری اطلاعات

November 28, 2023
23:50 سه شنبه، 7ام آذرماه 1402
کد خبر: 152978

آسیب‌پذیری در فایروال Zyxel و امکان اجرای حمله انکار سرویس

منبع: ماهر

یک آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2023-4398 و شدت 7.5 در ویژگی VPN برخی از نسخه‌های فایروال Zyxel شناسایی شد. در این آسیب‌پذیری به‌دلیل سرریز عدد صحیح source code در QuickSec IPSec toolkit امکان حمله انکار سرویس (DoS) در دستگاه آسیب‌دیده را از طریق ارسال یک بسته IKE دستکاری شده، برای مهاجم احراز هویت نشده فراهم می‌آورد.

این آسیب‌پذیری در ویژگی VPN برخی از نسخه‌های فایروالZyxel شاملZyxel ATP series firmware نسخه‌های 4.32 تا 5.37، USG FLEX series firmware نسخه‌های 4.50 تا 5.37، USG FLEX 50(W) series firmware نسخه‌های 4.16 تا 5.37، USG20(W)-VPN series firmware نسخه‌های 4.16 تا 5.37 و VPN series firmware نسخه‌های 4.30 تا 5.37 را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توصیه‌های امنیتی
توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء نسخه‌های آسیب‌پذیرZyxel ATP series firmware، USG FLEX series firmware، USG FLEX 50(W) series firmware، USG20(W)-VPN series firmware و VPN series firmware به نسخه‌های وصله ‌شده اقدام نمایند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.