باندپهن

باندپهن ثابت

باندپهن سیار

December 5, 2023
15:51 سه شنبه، 14ام آذرماه 1402
کد خبر: 153503

امکان پشتیبانی شرکت زیرساخت از 20 سرویس برای 600 مشتری با پروژه OSS/BSS

مدیرکل هوشمندسازی و مدیریت سامانه‌های شرکت ارتباطات زیرساخت، پروژه OSS/BSS را پیشران سرویس ها و خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت دانست و گفت: این پروژه یک بلوغ دائمی را طی می کند و با توسعه تکنولوژی، نقش آن در آینده بیشتر مشخص خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد تسلیمی مدیرکل هوشمندسازی و مدیریت سامانه ها گفت: پروژه OSS/BSS (سیستم های عملیات شبکه و کسب و کار) یکی از کلان پروژه های نرم افزاری شرکت ارتباطات زیرساخت است که برای مدیریت یکپارچه عملیات شبکه و کسب وکار در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی ایجاد شد.

وی ادامه داد: این پروژه در سال 1398 برای پشتیبانی از 20 سرویس و بیش از 600 مشتری درشرکت ارتباطات زیرساخت تعریف شد.

مدیرکل هوشمندسازی و مدیریت سامانه ها، پروژه OSS/BSS را پیشران سرویس ها و خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت دانست و گفت: این پروژه یک بلوغ دائمی را طی می کند و با توسعه تکنولوژی، نقش آن در آینده بیشترمشخص خواهد شد.

وی افزود: این پروژه از سال 1399 شروع به کار کرد که از سامانه ها و زیرسامانه های متعددی برخوردار است.

تسلیمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: به دلیل تحریم های ظالمانه، این پروژه توسط توانمندی داخلی و به صورت صد در صد بومی با همت کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان ناظر و مجری در شهریور 1402 به بهره برداری رسید.

مدیرکل هوشمندسازی و مدیریت سامانه ها به یکی از دستاوردهای مهم پروژه، که اجرای End 2 End خدمات زیرساخت به صورت کاملا مکانیزه در این سامانه است؛ اشاره کرد و افزود: از برکات و نتایج این عزم ملی در حوزه ارتباطات، شفاف سازی و ارایه خدمات برتر در حداقل زمان ممکن است.

تسلیمی براهمیت امنیت در ارائه خدمات شرکت ارتباطات زیرساخت، تاکید کرد و گفت : درگذشته دسترسی های متعدد به سامانه وجود داشت که اکنون توانسته ایم با همت همکاران و با برخورداری از امکانات بومی، یک ساختار یکپارچه و ایمن را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات به عمل آمده پیاده سازی و استقرار سامانه یکپارچه مدیریت دارایی ها و سرمایه های فنی غیرفعال (Passive) و فعال (Active) در سطح شرکت ارتباطات زیرساخت است و ایجاد چنین پایگاه داده ای نوید بخش کنترل، نظارت بر هزینه ها و فعال شدن سرویس ها در حداقل زمان ممکن است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.