بازار سرمایه

رمز ارز

December 14, 2023
21:23 پنجشنبه، 23ام آذرماه 1402
کد خبر: 154365

صعود ۴ درصدی بیت‌کوین

بازار رمزارزهای دیجیتال صعودی شد و بیت‌کوین بیش از چهار درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از مارکت، پس از اینکه بار دیگر کمیته بازار آزاد فدرال رزرو ایالات‌متحده (FOMC) تصمیم خود را برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره کلیدی اعلام کرد، ارزهای دیجیتال بزرگ جهانی با افزایش بیش از چهار درصد بیت‌کوین افزایش یافتند.

هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات‌متحده (FASB) نیز به‌روزرسانی استانداردهای حسابداری را برای اطمینان از ارزیابی دقیق‌تر و سازگارتر برای ارزهای دیجیتال منتشر کرد.

همچنین شرکت کوین بیس اظهار کرد که بازارهای نقدی (اسپات مارکت) را برای کاربران واجد شرایط خارج از ایالات‌متحده راه‌اندازی خواهد کرد.

بیت‌کوین در ساعت ۵ و ۱۴ دقیقه عصر به وقت شرقی با ۴.۶۲ درصد افزایش به ۴۳ هزار و ۳۹۶ دلار و اتریوم در همان زمان با ۳.۳۹ درصد افزایش به ۲۱۷۷ دلار رسید.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۴.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۱۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۶ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶.۸۹ میلیارد دلار است که ۴.۸۷ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۷.۶۵ میلیارد دلار است که ۱۱.۴۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۰.۴۴ میلیارد دلار است که ۹۰.۳۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۳۶ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۴۲ هزار و  ۷۵۶.۴۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۴ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۲۲۵۴.۸۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۲۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۱۶ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۲۴۸.۸۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۶.۷۳ درصد افزایش

۵-  ریپل

قیمت: ۰.۶۲۴۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۴۷ درصد کاهش

۶-  سولانا

قیمت: ۷۰.۳۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۳۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۵۳ درصد افزایش

۷- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۸-  کاردانو

قیمت: ۰.۶۵۶۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۷.۹۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۴۷.۰۹ درصد افزایش

۹ – آوالانچ

قیمت: ۳۸.۹۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۸۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۷.۰۴ درصد افزایش

۱۰ – دوج کوین

قیمت: ۰.۹۵۷۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۴.۹۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۸ درصد کاهش

انتهای پیام

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.