اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

December 26, 2023
9:22 سه شنبه، 5ام دیماه 1402
کد خبر: 155758

در مجمع عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران عنوان شد: ثبت ۷.۵ میلیارد تراکنش در مرکز NIX

مجمع عمومی صاحبان سهام سازمان فناوری اطلاعات ایران با حضور اعضا برگزار شد و صورت‌های مالی طرح‌های تملک سازمان برای سال منتهی به 1401 به تصویب رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجمع عمومی صاحبان سهام سازمان فناوری اطلاعات ایران به ریاست علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و با حضور محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران و نمایندگان مجمع برگزار شد.

علی اصغر انصاری، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه با اشاره به همکاری متعهدانه و دلسوزانه سازمان برنامه و بودجه کشور با دستگاه‌های تابعه وزارت ارتباطات و لزوم بهره‌برداری از این فرصت گفت: تنوع پروژه‌ها و موضوعات کاری در سازمان فناوری اطلاعات ایران، اصلی‌ترین تفاوت ماهوی این دستگاه با سایر زیرمجموعه‌های وزارت است و این مهم، ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد می‌کند که استفاده از آن با هدف ارائه به مجامع حاکمیتی باید مد نظر قرار بگیرد.

محمد خوانساری، رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز بارزترین ویژگی پروژه‌های IT را امکان بهره‌برداری، رشد و توسعه آنها از لحظه بدو راه‌اندازی دانست و بیان کرد: گزارش پیشرفت و تحقق اهداف کیفی طرح‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران، صرفا برش کوچکی از اقدامات انجام شده است و این سازمان آمادگی لازم به منظور ارائه جزییات گردش کار پروژه‌ها و نحوه تاثیرگذاری آنها بر پیشرفت فناوری اطلاعات کشور را دارد.

در ابتدای این جلسه، خلاصه‌ای از عملکرد بودجه سال 1401 سازمان با محوریت چگونگی پیشرفت پروژه‌ها ارائه و وضعیت شاخص‌های کلیدی و عملکردی طرح‌های این سازمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

همچنین طبق گزارشی که توسط هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در مجمع این دوره تشریح شد، میزان اثربخشی برنامه‌های سازمان در حوزه‌هایی نظیر پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات، سرویس‌های پایه دولت الکترونیک و تنظیم‌گری و توسعه سکوهای دیجیتال، بر اساس سنجه‌های تعیین شده، ارایه که بر اساس این گزارش تعداد تراکنش‌های انجام شده بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات (NIX) که میزان سنجه آن در سال 1401 به تعداد 4 میلیارد تراکنش در نظر گرفته شده بود، اما در عمل 5/7 میلیارد تراکنش در این مرکز به ثبت رسید.

در ادامه، بررسی عملکرد سازمان فناوری اطلاعات ایران در سایر حوزه‌ها نظیر توسعه خدمات پایه و دارایی‌های دیجیتال نشان داد، شاخص‌های یاد شده از منظر آماری در راستای اهداف تعیین شده مورد بررسی قرار گرفت.

در انتهای و پس از ارایه گزارش حسابرسی صورت‌های مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای که توسط نماینده سازمان حسابرسی قرائت شد، نمایندگان اعضای حاضر مجمع عمومی که متشکل از سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان امور استخدامی کشور هستند پرسش‌های خود را مطرح و پس از پاسخگویی مدیران سازمان فناوری اطلاعات ایران، صورت های مالی طرح های تملک سازمان را برای سال منتهی به 1401 تصویب کردند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.