اپلیکیشن

تلفن همراه

خبر اول

December 26, 2023
12:26 سه شنبه، 5ام دیماه 1402
کد خبر: 155789

سخنگوی دولت: کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هنوز برای رفع فیلتر گوگل‌پلی به درخواست وزارت ارتباطات به نتیجه نرسیده است

ICTna.ir – سخنگوی دولت اعلام کرد: تاکنون دو مرتبه درخواست بازنگری در فیلترینگ گوگل‌پلی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارایه شده اما کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه هنوز در این باره به جمع‌بندی نرسیده است.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، علی بهادری جهرمی در نشست خبری امروز خود با بیان این مطلب گفت: موارد متعددی بوده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درخواست بازنگری داشته است اما برخی به رای و نتیجه رسیدند و تغییراتی در برخی مسدودسازی‌ها و محدودیت‌ها ایجاد شده است.

او افزود: ما معتقدیم فضای مجازی باید بستری برای تسهیل، تسریع و سهولت در ارایه خدمات به کسب و کارها، افزایش آگاهی و آزادی بیان باشد. با این رویه هم پیش می‌رویم و انتظار هم می‌رود درچارچوب قانون با این رویه‌ها پیش برویم.

بهادری جهرمی. اظهار داشت: رویه‌ها و رویکرد دولت در حد امکان این بوده در جایی که تخلف از قانون صورت می‌گیرد، رویه خطایی اصلاح شود نه اینکه مسدودسازی صورت بگیرد. در همین راستا هم چنین رویکردی نسبت به برخی از پلتفرم‌ها و سامانه‌های خارجی اعمال شده است.

او افزود: رویکرد دولت همان روال‌های قانونی متداول در جوامع اروپایی و آمریکایی است که اگر تجاوزی به حقوق فردی یا جمعی صورت بگیرد، نماینده حقوقی آن شرکت در دسترس است و امکان استیفای حقوق آن فرد وجود دارد.

سخنگوی دوبت با اشاره به اینکه رویکرد دولت هم بر همین اساس بود، افزود: مکاتباتی هم صورت گرفته که امکان استفیای حقوق مردم و امکان فعالیت مردم در همین چارچوب قانونی مثل همه جهان وجود داشته باشد و دولت پیگیر این مساله است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.