اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

رگولاتوری

December 30, 2023
10:28 شنبه، 9ام دیماه 1402
کد خبر: 156132

شورای رقابت درصورت تخلف از دستورالعمل‌ها به موضوع افزایش تعرفه اینترنت موبایل رسیدگی می‌کند

ICTna.ir – سخنگوی شورای رقابت گفت: درباره افزایش تعرفه‌ها در اولین فرصت در بدنه کارشناسی جلساتی را خواهیم داشت و اگر تخلفی صورت گرفته باشد یا از دستورالعمل‌ها عدول شده باشد رسیدگی لازم انجام می شود.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سپهر دادجوی توکلی در گفت و گوی ویژه تلویزیونی درخصوص ورود این شورا به موضوع افزایش تعرفه‌های اینترنت تلفن همراه افزود: وظیفه شورای رقابت ورود به بازارهای انحصاری است که رویه‌های ضد رقابتی دارند. درباره اینترنت ثابت و همراه، این بازار به صورت انحصاری تشخیص داده شده است و یکبار شورای رقابت این موضوع را بررسی کرد و مصوبه ۶۲۳ ارایه شد. در آن زمان موضوع رویه ضدرقابتی، قیمت نبود بلکه موضوع مقدار و شرایط دسترسی بود.

او اظهار داشت: براساس مصوبه ۶۲۳ شورای رقابت، اپراتورها ملزم شدند میزان بسته‌هایشان را متنوع کنند و از نظر زمان‌بندی، مقدار و حجم تغییراتی بدهند اما درخصوص افزایش تعرفه بسته‌ها، موضوع از طرف تنظیم‌گر بخشی یعنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اتفاق افتاده است و اگر این سازمان نتواند تکالیف خود را به درستی انجام دهد، شورای رقابت براساس شکایت یا تشخیص خودش، به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد.

توکلی تصریح کرد: این نخستین باری است که موضوع قیمت مطرح شده و شورای رقابت راجع به این موضوع حساس است و اگر به این نتیجه برسد که تنظیم‌گر بخشی نتوانسته وظایف خود را انجام دهد، شورای رقابت به اجرای قوانین کمک خواهد کرد تا عدالت رعایت شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.