مخابرات فضایی

December 30, 2023
23:48 شنبه، 9ام دیماه 1402
کد خبر: 156188

چین سه ماهواره اینترنتی به فضا پرتاب کرد

چین سه ماهواره که به عنوان بخشی از مجموعه نمایشگر فناوری اینترنت مبتنی بر فضا، توسط آکادمی فناوری فضایی چین در پکن توسعه و ساخته شدند، به فضا ارسال کرد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری شینهوا، چین سه ماهواره آزمایشی را از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوآن در شمال غربی صحرای گبی به فضا پرتاب کرده است.

این ماهواره‌ها که توسط موشک حامل لانگ مارس ۲C حمل می‌شد، در ساعت ۸:۱۳ صبح روز شنبه به وقت محلی پرتاب شدند.

آکادمی فناوری فضایی چین این ماهواره ها را به عنوان بخشی از مجموعه نمایشگر فناوری اینترنت مبتنی بر فضایی ساخته است. این ماموریت چهارمین استقرار ماهواره ها در این سری محسوب می‌شود.

پرتاب اولیه در ماه تیر و دو پرتاب بعدی در آبان و آذر انجام شدند.

چین ۶۷ پرتاب در سال ۲۰۲۳ انجام داده است که ۴۷ مورد آن توسط راکت‌های لانگ مارچ، ناوگان اصلی پرتابگر این کشور، انجام شده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.