اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

January 1, 2024
13:23 دوشنبه، 11ام دیماه 1402
کد خبر: 156338

کمیسیون صنایع مجلس افزایش قیمت اینترنت را بررسی می‌کند

منبع: خانه ملت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: درپی افزایش قمیت اینترنت ما تصمیم گرفتیم در اولین فرصت ممکن، نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورها در کمیسیون صنایع و معادن حاضر شوند و درباره میزان خریدهای ارزی، سرعت اینترنت، میزان سرمایه‌گذاری موردنیاز، افزایش قیمت‌های انجام گرفته در سال‌های گذشته و فرمولی که منجر به افزایش ۳۴ درصدی قیمت اینترنت شده، توضیحاتی ارائه دهند.

مصطفی طاهری درباره افزایش قیمت اینترنت، گفت: درپی افزایش قمیت اینترنت ما تصمیم گرفتیم در اولین فرصت ممکن، نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورها در کمیسیون صنایع و معادن حاضر شوند و درباره میزان خریدهای ارزی، سرعت اینترنت، میزان سرمایه‌گذاری موردنیاز، افزایش قیمت‌های انجام گرفته در سال‌های گذشته و فرمولی که منجر به افزایش 34 درصدی قیمت اینترنت شده، توضیحاتی ارائه دهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه دولت باید از این حوزه حمایت کند، ادامه داد: در حال حاضر دولت در برخی حوزه‌ها این  حمایت‌ها را انجام می‌دهد؛ به طور مثال معتقد است قیمت نان نباید افزایش یابد زیرا قوت غالب مردم است و تحت هر شرایطی حتی 150 هزار میلیارد تومان از منابع و درآمد خود را صرف یارانه می‌کند، اگر عزم دولت بر این است که از اینترنت حمایت کند، مجلس از آن استقبال نیز می‌کند اما نباید از جیب بخش خصوصی این کار انجام شود.

وی تصریح کرد: اگر دولت سرمایه‌گذاری موردنیاز برای حوزه اینترنت را تامین کند تا از فرسودگی تجهیزات جلوگیری شود و مردم بتوانند خدمات در این بخش را ارزان دریافت کنند، اتفاق بسیار خوبی است اما براساس اطلاعات ما دولت منابع موردنیاز این موضوع را در اختیار ندارد و اگر وعده‌ای نیز بدهد، اقداماتی است که انجام نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: افزایش قیمت خدماتی مانند اینترنت باید تدریجی باشد؛ افراط و تفریط نداشته باشد به این معناکه نه چندین سال از افزایش قیمت جلوگیری شود و نه اینکه افزایش قیمت دفعتی صورت گیرد بلکه افزایش قیمت باید پله‌ای باشد اگر این موضوع سالانه، به تدریج و با شیب ملایم انجام شود جامعه نیز آسیبی نمی‌بیند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.