اینترنت و شبکه

تحول دیجیتال

فناوری اطلاعات

فیبرنوری

January 6, 2024
22:40 شنبه، 16ام دیماه 1402
کد خبر: 157009

مخابرات: نهضت جهادی توسعه اقتصاد دیجیتال با عنوان “دیجیتما” به ثبت رسید

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت : در مسیر تحول در صنعت مخابرات ، برای نهضت جهادی توسعه اقتصاد دیجیتال عنوان “دیجیتما” در ادامه طرح نجما برای تحقق زیست بوم اقتصاد دیجیتال به تصویب رسید.

به گزارش اداره کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، بید خام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با اشاره به ثبت عنوان “دیجیتما” ، برای نهضت جهادی توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: تحقق زیست بوم اقتصاد دیجیتال از مسیر تحول در صنعت مخابرات می گذرد و نهضت جهادی فیبرنوری، نمونه‌ای موفق از برنامه ریزی با اهداف عملیاتی از جمله تحقق اقتصاد دیجیتال است.

وی اظهارداشت: رقابت پذیری، مردمی سازی و ایجاد جذابیت اقتصادی برای عرضه کنندگان فناوری، از جمله تأثیرات عملی طرح نهضت جهادی فیبرنوری در عرصه‌های فناوری محور را تشکیل می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهارداشت: بومی سازی مسیر گذار به اقتصاد دیجیتال، نیازمند سرمایه گذاری است که لازمه آن حمایت از توسعه متوازن ارتباطات، رقابت پذیری، مردمی سازی و ایجاد جذابیت اقتصادی برای عرضه کنندگان فناوری در بخش‌های مختلف است که این مسیر با عنوان دیجیتما ثبت می شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.