اپراتورها

بازار سرمایه

January 24, 2024
13:01 چهارشنبه، 4ام بهمنماه 1402
کد خبر: 158996

مدیرعامل مخابرات: خودگردانی مناطق منتخب مخابراتی باید با حفظ پیوستگی ستادی انجام شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم نهادینه سازی سند ابلاغی تفویض اختیار به مناطق مخابراتی منتخب که سه شنبه سوم بهمن انجام شد، اظهار داشت: با تلاش حداکثری مناطق مخابراتی اصفهان، البرز، سمنان، مرکزی و خراسان شمالی انتظار داریم این مناطق در نهایی سازی تفویض اختیار به مناطق موفق بوده و لازمه ی آن، خودگردانی کامل در ضمن حفظ پیوستگی با بخش ستادی است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، سلطانی در این مراسم که با حضور معاونان ستادی مرتبط به پروژه تفویض اختیار به مناطق مخابراتی و مدیریت میانی مرتبط در حوزه مالی، شبکه ، تجاری و خدمات مشتریان ، فناوری اطلاعات و سرمایه انسانی برگزار شد اذعان داشت: در حالت کنونی، خودگردانی صحیح یک فرصت برای مخابرات است.

این مراسم که به منظور بررسی نهایی خودگردانی و تفویض احتیار به مناطق مخابراتی در ابتدا با استفاده از استان های پایلوت انجام شد ، زارعیان؛ معاون تجاری خدمات مشتریان، مطهری؛ سرپرست معاونت سرمایه انسانی، شکوری؛ معاون راهبرد و توسعه کسب و کار، سید صالحی؛ معاون فناری اطلاعات، طاهری؛ معاون مالی و خلیلی؛ معاون شبکه و همچنین مدیران مناطق البرز، سمنان، مرکزی، خراسان شمالی و اصفهان حضور داشتند.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه پروژه خودگردانی و تفویض اختیار، پروژه ای سخت و زمان بر است خاطر نشان کرد: استان های درگیر این مورد و معاونت راهبردی به عنوان مجری اول طرح هم به صورت ویژه قدردانی کرد و افزود: مراحل تخصیص نهایی سازی سند ابلاغیه تفویض اختیار به مناطق مخابراتی با توجه به بررسی های انجام شده تحول مهمی در توسعه شرکت ایجاد خواهد کرد.

سلطانی وظایف تمام مدیران این پنج منطقه مخابراتی را بیش از گذشته سنگین و در عین حال تاثیر گذار در آینده مخابرات عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال در طرح نجما پیاده شده مثالی مناسب از استقلال نسبی هر استان با توجه به ظرفیت های موجود در عین حفظ پیوستگی ستاد است.

وی افزود: توسعه و استقلال مناطق مخابراتی باید بر اسا س مصوبات ستادی انجام شده و منابع توسعه از محل مولد سازی دارای ی ها در استان تهیه شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با تشریح اینکه طرح تفویض اختیار به مناطق مخابراتی در عین حفظ پیوستگی ستادی به مرکز بسیار مهم است اضافه کرد: امیدواریم با تصویب خودگردانی و تفویض اختیار و اجرا ی صحیح آن به مرور، تمام مناطق مخابراتی بتوانند این مورد مهم را در استان خود اجرا کنند .

در ادامه جلسه، مدیران، معاونان ستادی و کارشناسان مربوط به حوزه های مختلف مالی ، شبکه ، تجاری و خدمات مشتریان ، فناوری اطلاعات و سرمایه انسانی تمام بعد های گزارش آماده شده خودگردانی و تفویض اختیار را مورد بررسی تخصصی قراردادند و نکات مورد نظر خود را در حضور اقای سلطانی مطرح کردند.

در این سخنان، مسائلی مانند امنیت واستقلال مالی به عنوان مهم ترین حوزه در تفویض اختیار و اجرای آن حرکت به سمت تفویض اختیار با هماهنگی کامل حوزه منابع انسانی، حوزه مالی ، شبکه ، تجاری و خدمات مشتریان ، فناوری اطلاعات و منابع انسانی ، و ارتباط آن ها با بخش راهبرد و مدیریت شرکت مورد بررسی قرار گرفت.

در این بحث و بررسی، همچنین مباحثی مانند توجه به تجدید ارزیابی دارایی ها در صورت خودگردانی، توجه به اهرم های بهینه بهره وری در مدیریت به ویژه در حوزه مالی و منابع انسانی، بهبود سیاست گذاری ، حوزه شبکه با توجه به ظرفیت هر استان ، تامین نقدینگی با استفاده از تمام ظرفیت های موجود در اختیار استان مطرح شد و همچنین این خودگردانی و تفویض اختیار به نحوی انجام شده که در تمام حوزه های ستادی در بخش میانی همپوشانی با مناطق مخابراتی خودگردان شده وجودد دارد که با همکاری کامل مناطق مخابراتی در اجرای بهیه تفویض اختیار یاری می رساند.

 

 

مهندس سلطانی در پایان جلسه با جمع بندی مطالب گفته شده اظهار داشت: استان های منتخب با اجرای پروژه خودگردانی و ریز مباجث آن باید در ابتدا به خودگردانی کامل رسیده باشد تا در نهایت موضوع تفویض اختیار با تاکید بر تلاش مراکز و استفاده از پتانسیل استان برای ایجاد و وصول درآمد، صرفه جویی و بهینه سازی هزینه ها و مستند سازی و اقدامات حسابداری در استان به نحو صحیح اجرا شود.

 

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.