امنیت

January 26, 2024
22:22 جمعه، 6ام بهمنماه 1402
کد خبر: 159073

کشف آسیب‌پذیری در Spring Framework VMware

منبع: ماهر

آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-22233 و شدت بالا 7.5 در Spring Framework VMware کشف شد که امکان انکار سرویس (DoS) از طریق ارائه و ارسال درخواست‌های HTTP مخرب و ساختگی را برای مهاجم فراهم می‌آورد. این آسیب‌پذیری دسترس‌پذیری را تحت تأثیر قرار داده و بر محرمانگی و یکپارچگی تاثیری ندارد.

برنامه هنگامی آسیب‌پذیر است که شامل تمام موارد زیر باشد:
1. برنامه از Spring MVC استفاده کند.
2. Spring Security 6.1.6+ یا 6.2.1+ در مسیر کلاس (classpath) باشد.
*به طور معمول، برنامه‌های Spring Boot به وابستگی‌های org.springframework.boot:spring-boot-starter-web و org.springframework.boot:spring-boot-starter-security نیاز دارند تا همه شرایط را فراهم کنند.

این آسیب‌پذیری محصول VMware شامل Spring Framework نسخه‌های 6.0.15 و 6.1.2 را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء Spring Framework به نسخه‌های 6.0.16 و 6.1.3 اقدام نمایند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.