امنیت

February 1, 2024
12:15 پنجشنبه، 12ام بهمنماه 1402
کد خبر: 159659

کشف آسیب‌پذیری‌های متعدد در مرورگر Google Chrome

منبع: ماهر

آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-1077 و شدت بالا در Google Chrome از راه دور امکانUse after free در Network را برای مهاجم فراهم می‌آورد. مهاجم می‌تواند از طریق یک فایل مخرب که منجر به خراب شدن هیپ می‌شود، از این آسیب‌پذیری بهره‌برداری کند. آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-1060 و شدت بالا در Google Chrome امکانUse after free در Canvas را برای مهاجم از راه دور فراهم می‌آورد. مهاجم می‌تواند از طریق یک صفحه HTML دستکاری شده و مخرب که منجر به خراب شدن هیپ می‌شود، از این آسیب‌پذیری بهره‌برداری کند. آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-1059 و شدت بالا در Google Chrome امکان Use after free در WebRTC(Peer Connection) را برای مهاجم از راه دور فراهم می‌آورد. مهاجم می‌تواند از طریق یک صفحه HTML دستکاری شده و مخرب که منجر به خراب شدن پشته می‌شود، از این آسیب‌پذیری بهره‌برداری کند.

این آسیب‌پذیری‌ها محصول Google Chrome نسخه قبل از 121.0.6167.139را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء Google Chrome به نسخه‌های وصله ‌شده اقدام نمایند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.