5G, 6G, vRAN, OpenRAN

تلفن همراه

هوش مصنوعی

February 5, 2024
18:08 دوشنبه، 16ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160086

همکاری اریکسون و شرکت هندی برای بررسی راه‌حل‌های هوش مصنوعی و لبه‌ای 6G

منبع: Peivast

اریکسون روز جمعه از یک توافق همکاری بلند‌مدت با موسسه فناوری خاراگپور (IIT Kharagpur) با هدف تحقیقات مشترک در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله هوش مصنوعی و رایانش لبه‌ای در راستای توسعه 6G خبر داد.

اریکسون و IIT Kharagpur طی دو توافق شرایطی را فراهم کرده‌اند تا محققان هردو سازمان برای «پیشربرد جبهه‌های تحقیق بنیادی و عملی در حوزه رادیو» با یکدیگر همکاری کنند.

از جمله تحقیقات مهم می‌توان به طرح‌هایی برای بررسی بهینه‌سازی منابع، نمایش پویا و فناوری‌های توزیعی و رایانش لبه‌ای پایدار اشاره کرد. طرح مهم دیگری نیز روش‌های استفاده از هوش مصنوعی برای اشتراک ارتبطات و حسگر (JCAS)، از جمله پرتوسازی مبتنی بر RL را بررسی می‌کند.

به گفته اریکسون تحقیقات رایانشی و هوش مصنوعی برای 6G اهمیت اساسی دارد و بار این شبکه باید به صورت پویا در لبه مدیریت شود و سیاست‌های فعالیت سریع و کارآمد 6G را نیز هوش مصنوعی پیشتازی می‌کند.

ویرندرا کومار تواری، رئیس IIT Kharagpur، می‌گوید همکاری با اریکسون تعهد این شرکت در راستای تبدیل هند به یک مرکز نوآوری فناورانه را تقویت می‌کند.

این موسسه همچنین در فرایند استانداردسازی بخش ارتباطت و ساخت مراکز آزمایش و نمونه اولیه نیز فعالیت دارد. وزارت ارتبطات هند چارچوب توسعه 6G را از سال ۲۰۲۱ و براساس طرح «Bharat 6G» معرفی کرده و هدف از آن ساخت پیش‌نیازهای خاص هند برای ورود به استاندارد جهانی IMT-2030 6G است که حدود سال ۲۰۳۰ از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات ارائه می‌شوند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.