امنیت

February 6, 2024
12:02 سه شنبه، 17ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160113

آسیب‌پذیری XSS در وردپرس

وردپرس چندین آسیب‌پذیری در افزونه‌های خود منتشر کرد:
• آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-24866 و شدت بالا 7.1 در افزونه Biteship وردپرس به‌دلیل خنثی‌سازی نامناسب ورودی حین تولید صفحه وب امکان Reflected XSS را برای مهاجم فراهم می‌آورد. در این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند اسکریپت‌های مخرب مانند تغییر مسیر، تبلیغات و سایر پیلود‌های HTML را به وب‌سایت تزریق تا در هنگام بازدید وب‌سایت توسط مهمانان اجرا شوند.
• آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-24846 و شدت بالا 7.1 در افزونه Mighty Addons for Elementor وردپرس به‌دلیل خنثی‌سازی نامناسب ورودی حین تولید صفحه وب امکان Reflected XSS را برای مهاجم فراهم می‌آورد. در این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند اسکریپت‌های مخرب مانند تغییر مسیر، تبلیغات و سایر پیلود‌های HTML را به وب‌سایت تزریق تا در هنگام بازدید وب‌سایت توسط مهمانان اجرا شوند.
• آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-24847 و شدت بالا 7.1 در افزونه CalculatorPro Calculators وردپرس به‌دلیل خنثی‌سازی نامناسب ورودی حین تولید صفحه وب امکان Reflected XSS را برای مهاجم فراهم می‌آورد. در این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند اسکریپت‌های مخرب مانند تغییر مسیر، تبلیغات و سایر پیلود‌های HTML را به وب‌سایت تزریق تا در هنگام بازدید وب‌سایت توسط مهمانان اجرا شوند.
• آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-24848 و شدت بالا 7.1 در افزونه PT Sign Ups وردپرس به‌دلیل خنثی‌سازی نامناسب ورودی حین تولید صفحه وب امکان Stored XSS را برای مهاجم فراهم می‌آورد. در این آسیب‌پذیری مهاجم می‌تواند اسکریپت‌های مخرب مانند تغییر مسیر، تبلیغات و سایر پیلود‌های HTML را به وب‌سایت تزریق تا در هنگام بازدید وب‌سایت توسط مهمانان اجرا شوند.

محصولات تحت تأثیر
این آسیب‌پذیری محصول وردپرس (WordPress) شامل افزونه‌هایBiteship نسخه 2.2.24 و قبل‌تر، Mighty Addons for Elementor نسخه 1.9.3 و قبل‌تر، CalculatorPro Calculators نسخه 1.1.7 و قبل‌تر و PT Sign Ups نسخه 1.0.4 و قبل‌تر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توصیه‌های امنیتی
توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء افزونهBiteship به نسخه 2.2.25 اقدام نمایند. برای سایر افزونه‌ها در حال حاضر نسخه وصله شده‌ای وجود ندارد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.