دولت الکترونیک

February 11, 2024
21:12 یکشنبه، 22ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160489

رئیس مرکز بهبود کسب و کار: مجوز‌های کاغذی تا پایان سال باید الکترونیکی شوند

منبع: peivast

امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: تا پایان سال باید تمامی مجوز‌های کاغذی به‌شناسه یکتا تبدیل شود.

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار با تأکید بر اینکه تا پایان سال باید تمامی مجوز‌های کاغذی به‌شناسه یکتا تبدیل شود، گفت: تا امروز بیش از ۲۰ هزار مجوز کاغذی به‌شناسه یکتا تبدیل شده است. بر اساس قانون تا پایان امسال باید تمامی مجوز‌های کاغذی به‌شناسه یکتا تبدیل شود.
افراد می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوز‌ها به نشانی mojavez.ir در قسمت «شناسه یکتا برای مجوز‌های قدیمی» با بارگذاری کارت ملی و اصل پروانه و ارائه شماره‌های ملی، پستی و همراه، درخواست خود را ثبت و پس از مدتی‌شناسه یکتا را از درگاه ملی مجوز‌ها به صورت رایگان دریافت کنند.

رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد با بیان اینکه زیرساخت‌های فنی در بسیاری از دستگاه‌ها برای تبدیل مجوز‌ها آماده شده است، گفت: از سال آینده هویت فعالان اقتصادی با‌شناسه یکتا شناخته می‌شود.
پیش‌تر اعلام شده بود مجوز‌هایی که به‌شناسه یکتا تبدیل نشوند، از سال ۱۴۰۳ دچار مشکل خواهند شد. همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها‌شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت‌شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملاً دارای اعتبار قانونی است و همه مجوز‌های کاغذی تا پایان سال جاری به حکم قانون باید به‌شناسه یکتا تبدیل شوند و مجوز‌هایی که به‌شناسه یکتا تبدیل نشوند از سال ۱۴۰۳ دچار مشکل خواهند شد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.