امنیت

فناوری اطلاعات

February 12, 2024
12:02 دوشنبه، 23ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160549

حملات باج افزاری کارشناسان امنیتی را روانه بیمارستان می‌کند

منبع: همکاران سیستم

حملات باج افزاری با مجموعه‌ای از بیماری‌های روان شناختی و جسمی گزارش شده توسط متخصصان مرکز infosec همراه هستند و در برخی موارد گفته می‌شود وضعیت سلامت افرادی که در مقابل آنها قرار می‌گیرند به گونه‌ای است که می‌بایست در بیمارستان بستری شوند.

برای مثال، یک کارمند امنیت سایبری در صنعت خدمات مالی استرس ناشی از اصلاح باج افزار را به قدری تحمل کرد که باعث سکته قلبی او شد و در نهایت برای حل این مشکل مجبور به انجام عمل جراحی شد.

در مورد دیگر، کارشناسی که برای یک موسسه خیری کار می‌کرد پس از آنکه قرار گرفتن در مقابل حملات باج افزاری و عدم توجه به وضعیت سلامت، در بیمارستان بستری شد. کم آبی ناشی از مصرف بیش از حد قهوه، همراه با دریافت ناکافی آب و سوابق پزشکی منجر به بروز برخی مشکلات سلامتی شده است که نیاز به مداخله پزشکی دارد.

اینها تنها دو مورد از انبوه داستان‌هایی است که به عنوان بخشی از یک مقاله تحقیقاتی از موسسه خدمات یکپارچه سلطنتی (RUSI) منتشر شده است که به بررسی آسیب‌های ناگفته ناشی از حملات باج افزاری به سازمان‌ها و کارکنان آنها می‌پردازد.

بررسی‌ها نشان داده است که متخصصان امنیت سایبری با محیط کاری چالش برانگیز همراه با سطح کارکنان ضعیف و با فعالیت بیش از حد مواجه هستند. این صنعت به همان اندازه که به خاطر دستمزدهای بالا مورد توجه قرار می‌گیرد، به دلیل ایجاد سطوح بالای استرس هم مشهور شده است و دوره‌های فرسودگی شغلی برای آنها به قدری رایج است که به گفته کارشناسان، آسیب‌های روحی و جسمی مقابله با حملات باج افزاری به اندازه کافی شناخته نمی‌شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.