هوش مصنوعی

February 17, 2024
15:02 شنبه، 28ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160957

رضایت کامل 97 درصد سازمان‌ها از به کارگیری هوش مصنوعی

منبع: همکاران سیستم

زمانی که هوش مصنوعی مولد برای نخستین بار به صحنه آمد، این فناوری پتانسیل‌های فراوان برای آسان کردن زندگی روزمره مردم را نشان داد. هم اکنون راهکارهای هوش مصنوعی با به‌روزرسانی‌های مختلف برای کمک به کسب و کارها و بهینه سازی عملیات آنها توسعه یافته است و به همین دلیل تعداد سازمان‌هایی که از آن استفاده می‌کنند رو به افزایش است.

«گزارش مهارت‌های هوش مصنوعی Pluralsight» که نتیجه نظرسنجی روی 1200 مدیر اجرایی و متخصص فناوری اطلاعات در سراسر ایالات متحده و انگلستان است، درک بهتری از نحوه به کارگیری هوش مصنوعی توسط سازمان‌ها و تاثیرات آن بر مشاغل و کارمندانش را ارایه می‌دهد.

این بررسی نشان داد پیاده سازی هوش مصنوعی در کسب و کارها نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است؛ به طوری که 97 درصد سازمان‌هایی که پیش‌تر فناوری هوش مصنوعی را به کار گرفتند از مزایای آن بهره مند شدند. علاوه بر این 18 درصد سازمان‌ها گزارش دادند که افزایش بهره وری و کارایی را در این زمینه تجربه کردند و 13 درصد آنها هم بر بهبود فرآیند ارایه خدمات به مشتری و کاهش وظایف تکراری تاکید داشتند. در این میان 11 درصد سازمان‌ها اعلام کردند که هوش مصنوعی هزینه‌های کسب و کار را برای آنها کاهش داده است.

در کنار مزایای مذکور، 25 درصد این کسب و کارها بر این باورند که برنامه ویژه برای استقرار هوش مصنوعی در اختیار ندارند و این درحالی بوده است که 20 درصد آنها پیش از راه اندازی فناوری مذکور برنامه ویژه خود را طراحی کردند و 55 درصد هم گفتند که برنامه جامع در اختیار دارند. بررسی‌ها همچنین نشان داد تردید ناشی از بودجه ناکافی یا استعداد لازم برای استفاده صحیح از ابزارهای جدید از مهم‌ترین نگرانی سازمان‌ها در این زمینه بوده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.