امینت

تلفن همراه

February 19, 2024
18:37 دوشنبه، 30ام بهمنماه 1402
کد خبر: 161116

ممنوعیت استفاده از موبایل در مدارس انگلیس

منبع: مهر

وزارت آموزش انگلیس دستورالعمل جدیدی ارائه کرده که به معلمان اجازه می دهد تا استفاده از موبایل توسط دانش آموزان در کلاس درس را ممنوع کنند.

به گزارش ایونینگ استاندارد، این در حالی است که وزرای این کشور خواستار ممنوعیت این دستگاه ها در مدارس هستند.

این دستورالعمل که غیرتقنینی است، مدیران مدارس را درباره چگونگی ممنوعیت استفاده از موبایل نه تنها هنگام آموزش بلکه در زمان استراحت ناهار نیز راهنمایی می کند. همچنین این دستورالعمل به کارمندان مدارس اجازه می دهد در صورت لزوم کیف های دانش آموزان برای یافتن موبایل را جستجو کنند و در متن آن آمده است؛ مدیران می توانند و باید موبایل ها و دستگاه های مشابه را به عنوان بخشی از خط مشی قوانین مدرسه شناسایی کنند.

جیلین کیگان وزیر آموزش انگلیس که در اکتبر 2023 متعهد به ایجاد تغییراتی در ممنوعیت موبایل در مدارس در اکتبر 2023 شده بود، دستورالعمل جدید را یک گام مهم خواند. در آن زمان چنین تعهدی با شک و تردید روبرو شد.

هم اکنون در انگیس مدیران مدارس به طور جداگانه می توانند درباره سیاست های مربوط به موبایل و ممنوعیت آن در موسسات آموزشی تحت نظارت خود تصمیم بگیرند. اما کیگان در یک سند اعلام کرد شفافیت و هماهنگی برای معلمان فراهم می کند و هم اکنون اختلاف زیادی شیوه مدیریت استفاده از موبایل توسط دانش آموزان در مدارس مختلف وجود دارد.

وزیر آموزش انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد: مدارس اماکنی برای یادگیری کودکان هستند و موبایل ها در ساده ترین شکل خود یک حواس پرتی در کلاس درس به حساب می آیند. ما به معلمان سخت کوش ابزارهایی می دهیم که به بهبود رفتار دانش آموزان و تدریس کمک می‌کند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.