5G, 6G, vRAN, OpenRAN

تلفن همراه

خبر اول

رگولیشن

March 6, 2024
12:59 چهارشنبه، 16ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161487

تبلیغات یک MVNO آمریکایی بر علیه ورایزون تغییر می‌کند

ICTna.ir – اپراتور MVNO چارتر اعلام کرد که برخی افشاگری‌ها در تبلیغات Spectrum Mobile را تغییر می‌دهد که ادعا می‌کنند مشتریانش می‌خواهند با جابجایی از ورایزون در هزینه‌های اصلی صرفه‌جویی کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ورایزون، شریک MVNO چارتر، شکایت اصلی را تسلیم کرد. هنگامی که از مدیران اجرایی خواسته می شود در مورد رابطه MVNO کابلی با شرکت مخابراتی تلفن همراه اظهار نظر کنند، Charter Communications تمایل دارد که به ورایزون با عبارات درخشان اشاره کند. اما، در هسته خود، ورایزون و Charter هنوز برای مشتریان تلفن همراه رقابت می کنند و واضح است که شرکت‌ها به برخی از آگهی‌های چارتر برای Spectrum Mobile که ادعا می‌کرد مشتریان می‌توانند با خروج از ورایزون، مقدار زیادی پس انداز کنند، چشم‌پوشی نکردند.

به دنبال توصیه بخش تبلیغات ملی (NAD)، شرکت Charter Communications با اکراه موافقت کرد که برخی ادعاها در تبلیغات Spectrum Mobile مبنی بر اینکه مشتریان ورایزون در صورت تغییر به سرویس تلفن همراه چارتر”بیش از 1500 دلار در سال اول خود پس انداز می کنند” را تغییر دهد. توصیه NAD، که از این MVNO می‌خواهد تا این ادعا را متوقف کند یا ادعا را با افزودن یا بهبود برخی جزئیات اصلاح کند، ناشی از چالشی است که توسط ورایزون مطرح شده است.

چارتر گفت که قصد دارد ادعاهای خود را حفظ کند، اما برخی از موضوعات مورد استفاده در تبلیغات را تغییر خواهد داد.

 

ورایزون با ادعاهای پس انداز مخالفت می کند

چالش ورایزون با مرکز NAD در تبلیغات Spectrum Mobile و مقایسه هزینه‌ها بین دو زوجی که از اپراتورهای مختلف تلفن همراه استفاده می‌کنند، یعنی “جورج و هایدی” با ورایزون و “دان و تینا” با Spectrum Mobile. یکی از این آگهی‌های مناقشه برانگیز، بیان می‌کند که زیرمجموعه‌های Spectrum Mobile در سال اول بیش از 1500 دلار صرفه‌جویی کنید.

برای یک چارچوب مرجع، این نسخه 60 ثانیه ای آگهی شامل چند ادعای دیگر است که ورایزون به آنها اعتراض کرده است.

NAD نتیجه گرفت که در حالی که Charter چراغ سبزی برای مقایسه قیمت دو طرح در سطوح مختلف در پیشنهادات حامل ها دارد، در این زمینه آگهی باید واضح باشد که پایین ترین سطح Spectrum Mobile با طرحی مقایسه می شود که متعلق به ورایزون نیست. NAD همچنین اعلام کرد که افشاگری که توضیح می‌دهد خدمات پهن باند خانگی Charter برای Spectrum Mobile مورد نیاز است، روشن و آشکار نیست.

ناظر تبلیغات همچنین توصیه کرد که چارتر این ادعا را که “با ورایزون، جورج و هایدی برای دو خط نامحدود خود هزینه بیشتری می پردازند” همراه با سایر ادعاهای مربوط به قیمت گذاری و صرفه جویی خاص، مانند Spectrum Mobile “هیچ کارمزد پنهانی ندارد” را متوقف کند. NAD همچنین توصیه کرد که اسپکتروم “از انتقال این پیام که ورایزون سطح قیمت پایین تری ارائه نمی دهد خودداری کند.”

چارتر در بیانیه تبلیغ‌کننده خود گفت که در حالی که «موافق نیست که افشای اطلاعات موجودش کافی نبوده است»، اما «با توصیه‌های NAD برای بهبود افشاگری‌هایی که با ادعای پس‌انداز خود برای Spectrum Mobile ارائه می‌کند، عمل خواهد کرد.»

 

چارتر به 7.76 میلیون خط تلفن همراه رسید

موبایل نقطه روشنی برای Charter بوده است. این شرکت 2.5 میلیون مشترک سیم کارت برای تمام سال 2023 اضافه کرد و سال را با 7.76 میلیون خط تلفن همراه به پایان رساند.

اسپکتروم به طور کلی از توافق MVNO خود با ورایزون ابراز خوشحالی کرده است. با این حال، منشور شروع به استقرار طیف CBRS برای کنترل هزینه های MVNO در مناطق پر استفاده کرده است.

کریس وینفری، مدیرعامل چارتر، در اوایل این ماه، در صحبت‌های مربوط به درآمد سه ماهه چهارم 2023 چارتر، خاطرنشان کرد که این اپراتور هزاران واحد CBRS را در یک بازار بزرگ (که تصور می‌شود شارلوت، کارولینای شمالی) است، به همراه برنامه‌هایی برای گسترش استقرار CBRS به یک بازار اضافی در اواخر امسال مستقر کرده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.