امنیت

فناوری اطلاعات

February 29, 2024
22:56 پنجشنبه، 10ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161789

هکرها ۸ ترابایت داده‌های یک شرکت پزشکی را سرقت کردند

منبع: مهر

یک گروه هکری ادعا کرده ۸ ترابایت داده یک شرکت فعال در حوزه سلامت را سرقت کرده است.

به گزارش رویترز، یک گروه هکری که عامل حمله سایبری به شرکت «یونایتدهلث» تلقی می شد، در سایت خود در وب تاریک بیانیه ای منتشر و سریع آن را پاک کرد. این گروه اعلام کرد میلیون ها سوابق حساس از جمله اطلاعات بیمه پزشکی و سلامتی را از شرکت سرقت کرده است.

طبق اسکرین شات هایی از بیانیه گروه هکری Blackcat یا ALPHV در وب تاریک، این گروه اعلام کرد ۸ ترابایت داده از شرکت یونایتدهلث سرقت کرده است.

شرکت مذکور که مرکز نشتی اطلاعات واحد Change Healthcare آن است، نیز اعلام کرده از بیانیه گروه هکری مطلع و مشغول بررسی آن است. گروه هکری مذکور داده ها را از شرکای یونایتدهلث از جمله Medicare، آژانس سلامت پزشکی ارتش، CVS Health و موسسات دیگر سرقت کرده است.

البته هکرها بدون هیچ توضیحی به سرعت بیانیه خود را حذف کردند.

برت کالو یکی از تحلیلگران تشرکت امنیت سایبری Emsisoft اعلام کرد دلایل متعددی وجود دارد که چرا هکرها چنین بیانیه هایی منتشر و سپس آن را حذف می کنند. ممکن است هکرها برای دریافت باج از شرکت مشغول مذاکره با آن هستند یا اینکه مذاکرات وارد مرحله جدیدی شده است. همچنین ممکن است هکرها سعی داشته اند با انجام این کار جلب توجه و کنند و شرکت خدمات درمانی را وادار به مذکره کنند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.