امنیت

March 1, 2024
10:48 جمعه، 11ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161885

کشف آسیب‌پذیری در نرم‌افزار Thales SafeNet Authentication Client

منبع: ماهر

Thales SafeNet Authentication Client نرم‌افزاری برای احراز هویت ایمن است که معمولاً برای دسترسی به سیستم‌ها یا اطلاعات حساس استفاده می‌شود.
دو آسیب‌پذیری با شناسه‌های CVE-2023-5993 و CVE-2023-7016 و شدت بالا (7.8) در این نرم‌افزار کشف شده است. مهاجم با بهره‌برداری از نقص CVE-2023-5993 در Windows Installer این نرم‌افزار، می‌تواند سطح دسترسی خود را از طریق دسترسی محلی افزایش دهد. همچنین با بهره‌برداری از نقص CVE-2023-7016 مهاجمی که به رایانه آسیب‌دیده دسترسی (دسترسی محلی) دارد می‌تواند کد دلخواه خود را اجرا کند.
بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری (CVSS:3.1/AV:L/AC:L/PR:N/UI:R/S:U/C:H/I:H/A:H) بهره‌برداری از طریق شبکه محلی امکان‌پذیر است (AV: L)، نیازمند هیچ پیش‌زمینه‌ای نبوده و به‌راحتی قابل تکرار است و چندان به شرایط خاصی نیاز نیست (AC:L) مهاجم برای انجام حمله نیاز به حساب‌کاربری با سطح دسترسی بالا یا پایین ندارد (PR: N)، به تعامل با کاربر نیز نیاز دارد (UI: R)، بهره‌برداری از نقص امنیتی مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U) و در بدترین شرایط (قربانی شدن کاربری با سطح دسترسی ادمین)، با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، هر سه ضلع امنیت با شدت بالا تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

نسخه‌های قبل از نسخه 10.8 R10 در برابر نقص‌ امنیتی مذکور آسیب‌پذیر هستند.

به کاربران توصیه می‌شود نرم‌افزار خود را به نسخه 10.8 R10 یا بالاتر به‌روزرسانی کنند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.