بازار سرمایه

بانکداری و پرداخت الکترونیک

فناوری اطلاعات

March 2, 2024
19:31 شنبه، 12ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161964

مجمع فوق‌العاده شرکت ملی انفورماتیک برگزار شد

معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی بر نقش حیاتی گروه ملی انفورماتیک در اجرای قانون جدید بانک مرکزی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی انفورماتیک، یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی در مجمع فوق‌العاده شرکت ملی انفورماتیک با اشاره به وظایف خطیری که در قانون جدید بانک مرکزی برای گروه ملی انفورماتیک در نظر گرفته شده است، گفت: «نگاه به توسعه فناوری اطلاعات، هوشمندسازی و نظارت‌های سیستمی در قانون جدید بانک مرکزی بسیار حائز اهمیت است و نقشی که گروه ملی انفورماتیک در اجرای این موضوع دارند، بسیار حیاتی است.»

وی به موضوع نظارت هوشمند اشاره و تصریح کرد: «بانک مرکزی بر نظارت به شبکه بانکی از طریق هوشمندسازی فرآیندها تاکید دارد. افزایش سرمایه کنونی شرکت ملی انفورماتیک نیز به عنوان بازیگر اصلی موضوع نظارت هوشمند، یک نیاز مُبرم است و با توجه به شاخص‌های بازدهی و رعایت نسبت سهامداری، بانک مرکزی با آن موافقت کرده است.»

مجمع فوق‌العاده شرکت ملی انفورماتیک با حضور اعضای هیئت مدیره، نمایندگان صاحبان سهام، بازرس قانونی و حسابرس مستقل برگزار شد و اعضا با افزایش سرمایه این شرکت موافقت کردند.

مجمع فوق‌العاده شرکت ملی انفورماتیک صبح روز شنبه (۱۲ اسفندماه ۱۴۰۲) به ریاست یکتا اشرفی معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی و با حضور نمایندگان بانک‌های مرکزی، ملی ایران، صادرات ایران، صنعت و معدن و سایر سهامداران، اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت ملی انفورماتیک در محل این شرکت برگزار شد.

اعضای مجمع بعد از ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه و برنامه کلان راهبردی گروه ملی انفورماتیک، با افزایش سرمایه شرکت ملی انفورماتیک از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده موافقت کردند. بر این اساس و با تصویب اعضای مجمع، افزایش سرمایه شرکت ملی انفورماتیک از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده به تصویب اعضای مجمع رسید.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.