اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

فرکانس

March 15, 2024
13:27 جمعه، 25ام اسفندماه 1402
کد خبر: 162400

تی‌موبایل دیش‌نتورک را با فرکانس تحت فشار قرار می‌دهد

ICTna.ir – ناتوانی اپراتور دیش نتورک در پرداخت 3.6 میلیارد دلار برای فرکانس که با خرید آن موافقت کرده بود، احتمالاً منجر به این خواهد شد که دارنده فعلی آن، یعنی تی موبایل آمریکا، آن را از طریق مزایده در اواخر سال جاری بفروشد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، ارائه‌دهنده تلویزیون ماهواره‌ای ایالات متحده آمریکا و اپراتور احتمالی شبکه تلفن همراه در اواخر هفته گذشته فاش کرد که بعید است پولی برای پرداخت مجوزهای طیف 800 مگاهرتز داشته باشد که توافق کرده بود از T-Mobile به عنوان بخشی از ادغام T-Mobile با اسپرینت در حدود چهار سال پیش بخرد. بدتر از همه، همان پرونده SEC از شرکت مادر EchoStar هشدار داد که اپراتور ممکن است نتواند برای مدت طولانی‌تری به عنوان یک شرکت ادامه دهد. در این صورت، ناتوانی در پرداخت برای برخی از طیف‌ها مسلماً کمترین نگرانی دیش است. اما با توجه به اینکه کمتر از یک ماه تا مهلت تعیین شده در آن امتیاز فاصله داریم، این فوری ترین زمان ممکن است.

دیش باید از اختیار خود برای خرید مجوز فرکانس 800 مگاهرتز از T-Mobile آمریکا به قیمت 3.59 میلیارد دلار استفاده می کرد، همانطور که در اواسط سال 2020، توافق شد، اما تابستان گذشته توسط میانجیگر تمدید شد. دیش در پاییز مبلغ 100 میلیون دلار به T-Mobile برای این امتیاز پرداخت کرد و موافقت کرد که تا 1 آوریل از این اختیار استفاده کند.

اکنون در بهترین حالت، احتمال وقوع آن بسیار دور است.

EchoStar در پرونده 10K خود گفت: در طول سال 2023، ما به طور فعال در مذاکرات با طرف های مقابل برای به دست آوردن منابع مالی لازم برای استفاده از گزینه خرید 800 مگاهرتز شرکت داشتیم. با این حال، ما در تلاش های خود برای دستیابی به شرایط برای توافق مالی قطعی ناموفق بوده ایم. با توجه به زمان نسبتاً کوتاه باقی مانده تا انقضای گزینه خرید 800 مگاهرتز در 1 آوریل 2024، ما دیگر معتقد نیستیم که این اختیار را اعمال کنیم. بنابراین، مقدار وزنی احتمالی گزینه طیف را به صفر کاهش دادیم.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.