باندپهن

فیبرنوری

March 9, 2024
15:41 شنبه، 19ام اسفندماه 1402
کد خبر: 162422

عملیات فیبرنوری در صورت صدور مجوز در ایام نوروز در شهرهای استان فارس ادامه پیدا می کند

​معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار فارس گفت: در صدد هستیم تا 27 اردیبهشت ماه سال آینده فیبرنوری در چند شهر استان فارس به بهره برداری برسد و در صورتی که مجوزهای لازم صادر شود، عملیات عمرانی پروژه فیبرنوری در ایام تعطیلات نوروز در شهرهای استان که این پروژه آغاز شده است بدون وقفه ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، علی اصغر انصاری معاون سیاستگذاری و برنامه ریزی توسعه فاوا و اقتصاد دیجیتال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با استاندار فارس گفت: موانع اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در استان فارس با حمایت هایی که از جانب استانداری و شخص استاندار صورت گرفته است برطرف شده است و هم اکنون این پروژه در 9 شهر استان در حال اجراست و برای شش شهر استان نیز قرارداد امضا شده است و در تلاش هستیم تعدادی از این شهرها را برای 27 اردیبهشت ماه سال آینده که مصادف با روز جهانی ارتباطات است آماده بهره برداری و ارایه سرویس به مشترکین کنیم.

وی اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر کار اپراتورها در این پروژه به صورت مداوم نظارت می کند و تلاش ها و پیگیری ها از جانب وزارتخانه برای تحقق ایجاد 20 میلیون پوشش فیبرنوری تا پایان دولت و 20 میلیون نقطه اتصال تا پایان برنامه هفتم توسعه ادامه خواهد داشت و حتی در ایام تعطیلات نوروز پیش رو نیز در صورتی که مجوزهای لازم صادر شود کار اجرایی فیبرنوری در شهرهای استان تعطیل نخواهد شد تا هر چه سریعتر این پروژه در فارس توسعه یابد و تکمیل شود.

انصاری گفت: توجه به تولیدکنندگان داخلی به عنوان زنجیره تامین ملزومات این پروژه یکی از موارد دیگری است که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دنبال می شود و در این راستا تولیدکنندگان در استانها شناسایی و از طریق تسهیلات و یا معرفی سرمایه گذار حمایت می شوند و در استان فارس نیز شرکت کارخانجات مخابراتی ایران از امکانات و ظرفیت های خوبی برخوردار است که می تواند با ورود جدی به این حوزه در بخش تامین تجهیزات این پروژه عظیم کمک کند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سایر برنامه های دومین روز سفر خود به استان فارس، از شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و کارخانه نوآوری شیراز بازدید و با مدیران این دو کارخانه جلساتی را برگزار کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.