رمز ارز

March 21, 2024
15:17 پنجشنبه، 2ام فروردینماه 1403
کد خبر: 162921

صعود ۷ درصدی قیمت در بازار رمزارزها

کریپتوها بیش از هفت درصد افزایش یافتند، زیرا پاول سیگنال‌های کاهش نرخ بهره را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، پس از نشست سیاست پولی فدرال رزرو که طی آن بانک مرکزی تصمیم گرفت برای پنجمین بار متوالی نرخ بهره خود را حفظ کند، بزرگترین توکن‌های رمزنگاری جهان دوباره قدرت گرفتند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار کرد: می‌توان انتظار داشت که سیاست پولی بانک در سال جاری کاهش یابد، زیرا نمودار نقطه‌ای نشان می‌دهد که سیاست‌گذاران می‌توانند در سال ۲۰۲۴ سه بار نرخ بهره را کاهش دهند.

علاوه بر این، مایکرواستراتژی در هفته گذشته ۹۲۴۵ بیت‌کوین به ارزش حدود ۶۲۳ میلیون دلار را به دست آورد و مجموع دارایی‌های خود را به ۲۱۴ هزار و۲۴۶ توکن افزایش داد.

گزارش قبلی مبنی بر اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده در نظر دارد، اتریوم را به‌عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کند، به نظر می‌رسد که احتمال تایید اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس این توکن را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث افزایش قیمت می‌شود.

به نقل از کریپتو، بیت‌کوین ۷.۳۸ درصد افزایش یافت و در ساعت چهار و ۱۰ دقیقه عصر به وقت شرقی به ۶۶ هزار و ۴۸۱دلار رسید. اتریوم در همان زمان با جهش ۸.۱۱ درصدی به ۳۴۱۲.۹۱ دلار رسید.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۵۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۹.۶۴ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲.۱۶ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۳۰ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۷.۵۷ میلیارد دلار است که ۱۳.۴۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۳.۱ میلیارد دلار است که  ۸.۳۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۴۱.۷۱ میلیارد دلار است که ۸۹.۹۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۱۰:۲۱ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۶ هزار و ۷۳۵.۰۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۷۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۷۵ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۴۸۱.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۶۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۳۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۴-  سولانا

قیمت: ۱۸۷.۹۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۲.۹۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۰۵ درصد افزایش

۵- بایننس کوین

قیمت: ۵۴۶.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۸۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۱.۳۶ درصد کاهش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۶۰۳۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱۱.۲۷ درصد کاهش

۷- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد افزایش

۸-  کاردانو

قیمت: ۰.۶۲۸۲دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۵۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۶.۸۹ درصد کاهش

۹- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۴۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹.۶۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۸۷  درصد کاهش

۱۰ – آوالانچ

قیمت: ۵۴.۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۶.۴۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۸۶ درصد کاهش

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.