هوش مصنوعی

March 28, 2024
20:53 پنجشنبه، 9ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163333

90 درصد مدیران آی‌تی موافق استفاده از هوش مصنوعی هستند

منبع: همکاران سیستم

یک نظرسنجی جدید روی 600 مدیر فناوری اطلاعات که توسط شرکت توسعه ابزارهای سازمانی سلزفورس انجام شده است نشان داد این افراد به طور جامع بر به‌کارگیری هوش مصنوعی مولد در ساختار فناوری اطلاعات خود تاکید دارند.

ولی پاسخ مدیران فناوری مربوط به استفاده از این فناوری در آینده نزدیک نمی‌َود و نگرانی‌های آنها در حوزه منابع، امنیت داده‌ها و کیفیت داده‌ها را نیز نمایان می‌کند. این نظرسنجی نشان داد تقریبا از هر پنج متخصص فناوری اطلاعات سه نفر بر این باورند که سهامداران تجاری انتظارات غیرمنطقی در مورد سرعت و چابکی اجرای فناوری‌های جدید دارند.

در پایان این بررسی‌ها مشخص شد حدود 9 نفر از هر 10 متخصص آی‌تی از سیل درخواست‌های مرتبط با هوش مصنوعی که در سازمان خود دریافت می‌کنند، پشتیبانی کرده‌اند. این مطالعه همچنین نشان داد 90 درصد مدیران فناوری بر این باورند که هوش مصنوعی مولد آنها را مجبور کرده است تا استراتژی‌ فناوری خود را دوباره ارزیابی کنند و طرز فکر گروه خود را در مورد نحوه استفاده از فناوری‌های جدید تغییر دهند.

در این میان 86 درصد مدیران فناوری اطلاعات اظهار داشتند که از زمان معرفی فناوری هوش مصنوعی مولد شغل آنها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و 68 درصد آنها هم گفتند که مدیران اصلی سازمان از آنها توقع دارند در زمینه هوش مصنوعی مولد متخصص شوند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.