امنیت

March 31, 2024
11:16 یکشنبه، 12ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163448

کشف آسیب‌پذیری در محصولات Bosch

یک آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-25002 و شدت بالا (8.8) کشف شده است که مربوط به رابط تشخیص و عیب‌یابی Bosch Network Synchronizer می‌باشد. مهاجم با بهره‌برداری از این نقص توانایی تزریق کد از راه دور در Bosch Network Synchronizer را دارد که منجر به، به دست آوردن دسترسی کامل دستگاه می‌شود.

بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری‌ (CVSS:3.1/AV:N/AC:L/PR:L/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H) بهره‌برداری از آن‌ از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N) و نیازمند پیش‌زمینه‌ نبوده و به‌راحتی قابل تکرار است (AC:L)، برای انجام حمله، حساب کاربری با سطح دسترسی پایین نیاز است (PR: L) و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N). بهره‌برداری از نقص امنیتی مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر گذار نیست (S:U) و هر سه ضلع امنیت، با شدت بالایی تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

این نقص امنیتی تمامی نسخه‌های قبل از 9.30 Bosch Network Synchronizer را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به کاربران توصیه می‌شود Bosch Network Synchronizer را به نسخه 9.30.52153 ارتقاء دهند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.