اپراتورها

خبر اول

رگولاتوری

فیبرنوری

April 1, 2024
10:15 دوشنبه، 13ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163544

هند برچسب‌گذاری جغرافیایی زیرساخت‌های مخابراتی را آغاز می‌کند

ICTna.ir – برچسب گذاری جغرافیایی دکل های مخابراتی و فیبر نوری باید به آژانس ها کمک کند تا پاسخ بهتری به شرایط اضطراری و بلایای طبیعی ارائه دهند. زیرساخت‌های مخابراتی هند از جمله دکلها و کابل‌ها و مسیرهای فیبر نوری قرار است برای کمک به ارائه پاسخ بهتر به شرایط اضطراری و بلایای طبیعی تحت برنامه‌های جدید دولت، با نام «برچسب جغرافیایی» لیبل زنی و ایندکس شوند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، وزارت ارتباطات (DoT) امیدوار است تا سال 2027 برچسب گذاری جغرافیایی زیرساخت های ارتباطی را تکمیل کند. این وزارتخانه با دولت های ایالتی و سایر وزارتخانه ها برای جمع آوری داده ها برای برچسب گذاری جغرافیایی هماهنگ خواهد بود.

زیرساخت‌های Comms اغلب در بلایا آسیب می‌بینند و اپراتورها باید خدمات خود را در سریع‌ترین زمان ممکن از سر بگیرند تا به سازمان‌های دولتی در ارائه پشتیبانی اضطراری و پزشکی کمک کنند. برچسب گذاری جغرافیایی باید به این فرآیند کمک کند.

نقشه‌برداری زیرساخت‌های مخابراتی کشور همچنین به سازمان‌های دولتی کمک می‌کند تا مناطقی را که هنوز به هم متصل نشده‌اند شناسایی کرده و برای ایجاد ارتباط در این مناطق گام بردارند.

همچنین با Digital India، ابتکاری که توسط دولت هند برای تقویت زیرساخت دیجیتال در این کشور راه اندازی شده است، همسو خواهد شد. برچسب گذاری جغرافیایی می تواند کار روی پروژه هایی را که به زیرساخت های مخابراتی به عنوان پایه نیاز دارند سرعت بخشد.

طبق آخرین داده‌های DoT، هند حدود 794هزار دکل مخابراتی و همچنین 3میلیون و 700هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری تا ژوئن 2023 طبق انجمن ارائه‌دهندگان زیرساخت دیجیتال (DIPA) در این کشور وجود دارد.

برچسب‌گذاری جغرافیایی احتمالاً با Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL)، ارائه‌دهنده خدمات دولتی آغاز می‌شود، قبل از اینکه به دیگر بازیگران اصلی بخش خصوصی گسترش یابد. چالشی که وجود دارد ممکن است غلبه بر بی میلی اپراتورها به اشتراک گذاری داده ها، به ویژه برای شبکه فیبر نوری باشد. دولت همچنین باید تدابیری اتخاذ کند تا اطمینان حاصل شود که از داده ها سوء استفاده نمی شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.