فیبرنوری

April 2, 2024
18:51 سه شنبه، 14ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163589

شروع عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر مرزی سردشت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از آغاز عملیات اجرایی طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها به طول 40 کیلومتر در شهر مرزی سردشت خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل ICT استان آذربایجان غربی، جلیلی نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: با انعقاد قرارداد شرکت صبا نت و شهرداری سردشت عملیات توسعه شبکه فیبرنوری در شهر مرزی سردشت با طول حداقل 40 کیلومتر آغاز شد.
جلیلی نژاد گفت: در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر سردشت که قرار است توسط شرکت صبانت انجام شود بیش از 10 هزار خانوار شهر سردشت تحت پوشش اینترنت پایدار، امن و با سرعت هایی بیش از ۸۰ برابر سرعت های فعلی قرار خواهد گرفت.
مدیر کل استان با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری در استان آذربایجان غربی در سال 1402 آغازشده است گفت: اولویت وزارت ارتباطات توسعه اینترنت ثابت در بسترفیبر نوری است و مقرر شده تا پایان سال 1404، پوشش 20 میلیونی به شبکه فیبر نوری منازل و کسب و کارها فراهم شود.
وی افزود: عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری در 7 شهر استان آذربایجان غربی در حال اجرا و در حال حاضر 330 هزار متر حفاری شده و 280 کیلومتر فیبرکشی در داخل میکروداکت (شوتینگ) انجام گرفته است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.