فیبرنوری

April 2, 2024
18:54 سه شنبه، 14ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163591

دسترسی بیش از 1700 خانوار کرمانشاهی به اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بیان کرد: با پیشرفت قابل توجه این پروژه در نیمه دوم سال‌جاری، حفاری شهری فیبر‌نوری امروز به بیش از 305 کیلومتر در سطح کرمانشاه رسیده است که منجر به دسترسی 1744 خانوار کرمانشاهی به اینترنت پر سرعت بر بستر فیبرنوری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، سیدابوالفضل محمدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با اشاره به آغاز عملیات عمرانی پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارهای شهر کرمانشاه از ابتدای خرداد ماه سال‌جاری، بیان کرد: با پیشرفت قابل توجه این پروژه در نیمه دوم سال‌جاری، حفاری شهری فیبر‌نوری امروز به بیش از 305 کیلومتر در سطح کرمانشاه رسیده است که منجر به دسترسی 1744 خانوار کرمانشاهی به اینترنت پر سرعت بر بستر فیبر نوری شده است.
محمدی با بیان اینکه استفاده از اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری در شهر کرمانشاه، مزایای فراوانی را برای شهر به همراه دارد، تصریح کرد: اینترنت فیبرنوری نه‌تنها بهبود قابل توجهی در ارتباطات و ارائه خدمات آنلاین ایجاد می‌کند، بلکه موجب ایجاد فرصت‌های جدیدی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز می‌شود.
وی با اشاره به این موضوع که پروژه های عمرانی شهری همواره با چالش های مختص به خود روبرو هستند، بیان کرد: درخصوص پروژه فیبر نوری در سطح شهر کرمانشاه، با توجه به اینکه جانمایی بخشی از زیرساخت‌های این پروژه نیازمند عملیات عمرانی مانند حفاری شهری است با چالش‌هایی مانند ترمیم نوار حفاری با کیفیت بالا در فصل زمستان روبرو بودیم که با تدابیر اندیشیده شده و فرارسیدن فصل بهار این چالش از بین رفته و سرعت ترمیم حفاری افزایش یافته است.

مدیر کل ارتباطات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیش از شروع پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارها نیز در سطح شهر کرمانشاه، ارائه اینترنت فیبرنوری به همشهریان مقدور بود ولی با شروع این پروژه تنها در شش ماه گذشته تعداد مشترکین فیبرنوری در استان کرمانشاه، رشد نزدیک به 90 درصد داشته است.
وی افزود: این تحول در ارائه اینترنت فیبرنوری، نشان از تعهد و تلاش‌های بی‌وقفه دولت سیزدهم و مسئولین استان و بخش خصوصی در جهت ارتقای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان کرمانشاه است.
محمدی در پایان ضمن تشکر از تمام دستگاه‌های سهیم در این پروژه در شهر کرمانشاه، افزود: کرمانشاه به عنوان اولین کلانشهر در سطح کشور برای اجرای پروژه فیبرنوری موفق به امضای قرارداد شد و این موضوع سبب شد تا بسیاری از چالش‌ها برای ما تازگی داشته باشد که به لطف خدا و همکاری تمامی دستگاه‌های مربوطه و با رفع بخش عمده چالش‌ها، امروز پروژه فیبرنوری در استان کرمانشاه به عنوان یک نمونه موفق در سطح کشور شناخته شده است.

بر اساس این گزارش، در طول شش ماه ابتدایی شروع پروژه فیبرنوری شهر کرمانشاه 305.7 کیلومتر حفاری شهری، 125.6 کیلومتر شوت فیبر نوری، نصب 166 کابینت شهری و 4500 FAT انجام شده است، که منجر به دسترسی 1744 مشترک به اینترنت فیبرنوری در سطح شهر کرمانشاه شده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.