فناوری اطلاعات

April 2, 2024
19:19 سه شنبه، 14ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163603

60 درصد سازمان‌ها تمایل به استخدام متخصصان جاوا دارند

بیشتر پاسخ دهندگان به یک نظرسنجی جدید در مورد بهره وری زبان جاوا اعلام کرد سازمان‌های آنها در نظر دارند طی سال جاری میلادی توسعه دهندگان جاوا را استخدام کنند و این در حالی است که حدود نیمی از این سازمان‌ها قصد دارند بودجه ابزار توسعه جاوا را افزایش دهند.

این یافته‌ها در «گزارش بهره وری جاوا 2024» از سوی Perforce Software ارایه دهنده ابزارهای توسعه نرم افزار منتشر شده است و نشان می‌دهد سرمایه گذاری در زبان برنامه نویسی جاوا و متخصصان مسلط به آن رو به افزایش است.

در این نظرسنجی 60 درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند که شرکت‌های آنها قصد دارند توسعه دهندگان جاوا را در سال جاری در اختیار بگیرند و تنها 13 درصد آنها اظهار داشتند که شرکت آنها اقدامی در این زمینه انجام نداده است و البته 27 درصد هم در این زمینه اطمینان کافی نداشتند. این طور که پیش بینی شده است، طی سال جاری میلادی بودجه توسعه دهنگان در سازمان‌ها ثابت می‌ماند و در کنار آن 42 درصد سازمان‌ها تمایل به افزایش بودجه در بخش ابزارهای جاوا دارند.

این گزارش پاسخ‌هایی را از 440 متخصص جاوا در سراسر جهان تحلیل کرد که در 72 کشور مختلف مستقر بودند و 27 درصد آنها در شرکت‌های آمریکایی فعالیت می‌کردند. نظرسنجی اخیر از نوامبر 2023 تا ژانویه 2024 انجام شد و بیشتر پاسخ دهندگان در بخش توسعه دهنده جاوا یا معاران جاوا طبقه بندی می‌شدند.

منبع: infoworld.com
ترجمه: همکاران سیستم

 

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.