بازار سرمایه

April 7, 2024
23:40 یکشنبه، 19ام فروردینماه 1403
کد خبر: 163898

سود ۵۰ تومانی به ازای هر سهم توسن

منبع: Peivast

مجمع عمومی سهامداران توسن‌ با پرداخت ۵۰۰ ریال سود به هر سهم این شرکت، موافقت کرد.

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت توسن‌ (توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین) منتهی بـه ٣٠ آذرماه ١۴٠٢ برگزار شد و صورت‌های مالی سالیانه و گزارش عملکرد هیات مدیره در حضور حداکثری سهامداران ارائه شد. در این جلسه گزارش فعالیت هیات‌مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی به سهامداران ارائه شد و صورت‌های سال مالی منتهی به ٣٠ آذر ١۴٠٢ به تصویب رسید.

انتخاب اعضای هیات‌مدیره، انتخاب حسابرس و بازرس قانونی، انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، تعیین پاداش اعضای هیات‌مدیره و تصمیم‌گیری درباره تقسیم سود از مهمترین اقدامات صورت گرفته در مجمع سالیانه بود و بر اساس تصمیم هیئت‌رئیسه، سود تقسیمی به ازای هر سهم، معادل ۵٠٠ ریال تعیین شد.

آرش بابایی، مدیر عامل توسن در این جلسه با بیان مهمترین اقدامات و دستاوردهای این شرکت در سال مالی گذشته به ترسیم چشم‌انداز، برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی توسن پرداخت.

به گفته‌ بابایی، توسعه پروژه‌های دولت الکترونیکی، راه‌اندازی خط کسب‌وکاری جدید مرتبط با مصرف‌کننده نهایی (B2C)، ورود به حوزه مصرف هوشمند انرژی و تمرکز بیشتر بر توسعه بازارهای بین‌الملل از مهمترین برنامه‌های پیش روی توسن در سال جاری است.

مدیرعامل توسن با اشاره به خط زمانی رشد توسن، وضعیت مالی شرکت را در سال مالی ١۴٠٢ تشریح کرد و به آخرین آمار صورت وضعیت و نسبت‌های مهم مالی پرداخت و از رشد ۵۴ درصدی درآمد عملیاتی و سود خالص ٢،۶٨٩،۴١١ میلیون ریالی تا پایان سال مالی خبر داد. بر اساس گزارش وضعیت مالی توسن در سال ١۴٠٢، رشد جریان‌های نقدی حاصل از فعالیت‌های عملیاتی نسبت به سال قبل بیش از ٣۵ درصد بوده است.

توسن به عنوان ارائه‌کننده راهکارهای نوین مالی و بانکی، در سال ١۴٠٢ ﺟﺎﯾﺰه ﺷﺮکت برگزیده ﺑﺮﺗﺮینﻫﺎی ﺗﻮﻟﯿﺪکننده ﻧﺮم‌اﻓﺰار وزارت ﺻﻨﻌﺖ، ﻣﻌﺪن و ﺗﺠﺎرت را کسب کرد و اجرای پروژه دادما(شکوائیه) و ذﯾﺤﺴﺎبی وزارت اﻣﻮر اﻗﺘﺼﺎدی و دارایی و پروژه ﻣﻬﺎن‌گاز شرکت ملی گاز از مهم‌ترین دستاوردهای آن بوده است.

شرکت توسن در تاریخ پنجم آذرماه سال ١٣٩٩ در فرابورس اوراق بهادار تهران در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با نماد «توسن» درج شده و سهام آن برای اولین بار در تاریخ ٢۴ شهریور ماه ١۴٠٠ مورد معامله قرار گرفته است. وضعیت سهام توسن در سال ١۴٠٢ نسبت به سال گذشته با ۵٧ درصد رشد مواجه بوده است و معادل ٩۴٣ میلیون سهم شرکت به ارزش حدودی ١۶ میلیون ریال(به ازای هر سهم) معامله شده است.

در پایان جلسه مجمع توسن، اعضای هیئت‌مدیره با آرای سهامداران انتخاب شدند که بر این اساس، شرکت‌های سرمایه‌گذاری فناوری تک‌وستا، تدبیرگران فناوری فردای ایرانیان، ‌رسام‌فناوری پایا، پیشتاز پردازش پارس و توسعه خدمات اقتصاد آرمان با بیشترین رأی به‌ عنوان اعضای اصلی هیئت‌مدیره شرکت توسن و شرکت‌های ردان سیستم و تامین آتیه سرمایه انسانی تک‌وستا به‌عنوان اعضای علی‌البدل هیئت‌مدیره انتخاب شدند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.