امنیت

April 10, 2024
14:19 چهارشنبه، 22ام فروردینماه 1403
کد خبر: 164024

کشف آسیب‌پذیری در دستگاه‌های NAS دی‌لینک

منبع: ماهر

دو آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-3272 و شدت 9.8 و شناسه CVE-2024-3273 و شدت 7.3 در دستگاه‌های NAS D-Link کشف شده است که منجر به ایجاد حمله توسط مهاجمان خواهند شد. مهاجمان به طور فعال در حال اسکن و بهره‌برداری از هر یک از نقص‌های امنیتی‌ فوق هستند که گفته می‌شود بر 92000 دستگاه ذخیره‌سازی متصل به شبکه (NAS ) D-Link و بر محصولات قدیمی D-Link که به وضعیت end-of-life رسیده اند، تاثیر می‌گذارند. بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری AV:N/AC:L/PR:N/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H بهره‌برداری از آن از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N) و نیازمند هیچ پیش‌زمینه‌ای نبوده و به‌راحتی قابل تکرار است و چندان به شرایط خاصی نیاز نیست (AC:L)، مهاجم برای انجام حمله نیاز به حساب کاربری با سطح دسترسی بالایی می‌باشد (PR:H) و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U) و در بدترین شرایط (قربانی شدن کاربری با سطح دسترسی ادمین) هر سه ضلع امنیت با شدت بالایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H/I:H/A:H).

مدل‌های زیر از دستگاه‌هایNAS D-Link تحت تأثیر این آسیب‌پذیری قرار دارند:
• DNS-32OL
• DNS-325
• DNS-327L
• DNS-340L

به کاربران توصیه می‌شود در صورت امکان‌پذیر نبودن رفع این نقص‌های امنیتی، موقتأ دستگاه‌های خود را آفلاین و از شبکه خارج کنند یا از راه دور به فایروال دستگاه دسترسی داشته باشند تا تهدیدات احتمالی را کاهش دهند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.