5G, 6G, vRAN, OpenRAN

اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

April 15, 2024
11:00 دوشنبه، 27ام فروردینماه 1403
کد خبر: 164076

با تامین سرمایه و عرضه خدمات 5G آیا اپراتور Vodafone Idea هند دوباره زنده می‌شود؟

ICTna.ir – برنامه های جمع آوری کمک های مالی Vodafone Idea با برنامه ریزی شرکت مخابراتی هند برای جمع آوری 5.4 میلیارد دلار از طریق ترکیبی از سهام و بدهی محقق میشود و بر این اساس، طرح های جمع آوری کمک های مالی Vodafone Idea، سومین ارائه دهنده خدمات بزرگ هند، بالاخره شروع به ثمر دادن کرده است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت قصد دارد در مجموع 450 میلیارد روپیه هند معادل 5.4 میلیارد دلار آمریکا از طریق ترکیبی از ابزارهای سهام و بدهی جذب کند. اخیراً، هیئت مدیره این شرکت، افزایش 20.8 میلیارد روپیه ای (249 میلیون دلار) را تصویب کرد و اکنون گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای عرضه پیشنهاد عمومی بعدی (FPO) برای جذب حدود 200 میلیارد روپیه معادل 2.4 میلیارد دلار در اواخر این ماه است. FPO با بودجه بدهی 250 میلیارد روپیه  ای (3 میلیارد دلار) دنبال خواهد شد.

در FPO، یک شرکت از قبل در بورس سهام جدید در بازار منتشر می کند. بر اساس گزارش رسانه ها، Vodafone Idea قبلاً تعهداتی را از سرمایه گذاران مجری تضمین کرده است. به طور معمول، تقریبا 50درصد از FPO مورد نظر برای سرمایه گذاران رزرو شده است. طرح های جمع آوری سرمایه توسط دولت هند حمایت می شود که 33 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

Vodafone Idea که دارای بدهی است، چند سالی است که در تلاش برای جذب سرمایه است. این شرکت همچنان به از دست دادن مشترکین و سهم بازار خود ادامه می دهد زیرا نتوانسته است در ارتقاء شبکه سرمایه گذاری کند. سهم بازار Vodafone Idea از 24.21 درصد در فوریه 2021 به 18.93 درصد در فوریه 2024 کاهش یافت. این تنها شرکت مخابراتی خصوصی است که هنوز خدمات 5G را در هند راه اندازی نکرده است!

این ارائه دهنده خدمات مخابراتی هند طبعا بخشی از بودجه را برای ساخت شبکه 5G استفاده خواهد کرد و در عین حال شبکه 4G خود را نیز تقویت خواهد کرد. در حالی که اپراتورهای Reliance Jio و بهارتی ایرتل در حال حاضر عرضه 5G خود را در هند تکمیل کرده اند، Vodafone Idea گفته است که قصد دارد خدمات 5G را اواخر امسال راه اندازی کند. تاخیر در ارائه 5G به مشتریان به این معنی است که Vodafone Idea در حال از دست دادن مشترکین پردرآمد خود است که می خواهند شروع به استفاده از خدمات 5G کنند.

بخشی دیگر از این وجوه نیز صرف کاهش بدهی خواهد شد. این شرکت همچنین باید به وندورهایی که احتمالاً تنها تجهیزات 5G را در صورت تسویه پرداخت های قبلی به اپراتور عرضه می کنند، پول پرداخت کند. بنابراین، جمع‌آوری سرمایه Vodafone Idea پرتو امیدی را برای وندروهایی است که می‌توانند منتظر سفارش‌های بیشتر مرتبط با 5G در سال جاری باشند، می‌دهد.

در حالی که تجدید حیات Vodafone Idea نویدبخش خوبی برای صنعت مخابرات هند است، این جمع آوری کمک مالی به این معنا نیست که اپراتور به طور کامل بر چالش های مالی خود غلبه کرده است. چندین سال تلاش مستمر طول می کشد تا شرکت مخابراتی بتواند موقعیت از دست رفته خود را به دست آورد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.