تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

April 15, 2024
15:35 دوشنبه، 27ام فروردینماه 1403
کد خبر: 164328

رییس مرکز تجارت الکترونیکی: با فعالیت سکوها و شرکت‌های توزیع دارو دسترسی و شفافیت در توزیع دارو تسهیل می‌شود 

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به دستاوردهای حضور کسب‌وکارها در زمینه توزیع دارو، گفت: مهم‌ترین مساله ایجاد شده در این زمینه، سهولت در دسترسی به انواع دارو در میان انواع داروخانه‌های یک منطقه جغرافیایی و شفافیت در موضوع توزیع دارو با حضور و فعالیت این کسب‌وکارها است.

به گزارش روابط عمومی  مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (تتا)، «امین کلاهدوزان» با اشاره به حمایت از سکوها و شرکت‌های توزیع دارو، تصریح‌کرد: کسب‌وکارهای حوزه دارو در زیست‌بوم تجارت الکترونیکی در جهان سابقه مشخصی دارند و در کشور ما هم چند سالی هست که این فعالیت توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در حال انجام بوده و البته تجربه بسیار موفقی است.

وی افزود: موضوع اصلی که در این مدت مطرح بوده است، تنظیم ضوابط و مقرراتی بود که برای فعالیت این کسب‌وکارها لازم است که اتفاق بیفتد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به تنظیم ضوابط و مقررات این حوزه، گفت: باتوجه‌به اینکه دارو با سلامت مردم در ارتباط است، مسوولان وزارت بهداشت نکات درستی را مطرح کردند که باعث طولانی‌شدن وضعیت تنظیم این ضوابط شده بود که با پیگیری‌های انجام شده، ضوابط تنظیم شد و وزارت بهداشت نیز این شرایط را پذیرفت.

وی تاکید کرد: این اقدام یک برنامه راهبردی و مهم بود که در راستای تکریم، تسهیل و تسریع امور مردم انجام شد.

کلاهدوزان با اشاره به تجربه‌های موفق واگذاری امور دولتی به مردم، تصریح‌کرد: تجربه‌های موفق در اوایل انقلاب اسلامی و سایر ایام نشان داده است در هر حوزه‌ای که از ظرفیت‌ها و مشارکت مردمی استفاده شده، دستاوردهای قابل‌توجهی به‌دست آمده است.

وی ادامه‌داد: اقدام فوق نیز در راستای نامگذاری سال جاری به «جهش تولید با مشارکت مردم» بوده است و کمک می‌کند تا کسب‌وکارها و بخش خصوصی در این مسیر همراه شده و فعالیت در این حوزه به‌طور قطع برای مردم آورده‌های بسیاری خواهد داشت.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به دستاوردهای حضور کسب‌وکارها در زمینه توزیع دارو، گفت: مهم‌ترین مسئله ایجاد شده در این زمینه، سهولت در دسترسی به انواع دارو در میان انواع داروخانه‌های یک منطقه جغرافیایی است.

وی در پایان با تاکید بر مساله شفافیت در توزیع دارو، اظهار داشت: شفافیت در مساله توزیع دارو با حضور و فعالیت این کسب‌وکارها، دیگر دستاورد مهمی است که شاهد آن خواهیم بود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.