خبر اول

رگولاتوری

رگولیشن

April 29, 2024
11:00 دوشنبه، 10ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 165194

رگولاتوری آمریکا قانون بی‌طرفی شبکه را دوباره صادر کرد!

ICTna.ir – دموکرات‌ها در FCC به احیای بی‌طرفی شبکه و قوانین عنوان II رأی دادند. این موضوع با چالش‌های دادگاهی اجتناب‌ناپذیر مواجه خواهد شد و احتمالاً در دولت بعدی جمهوری‌خواهان دوباره لغو خواهد شد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، رگولاتوری آمریکا، FCC، روز پنجشنبه در راستای خطوط حزبی به تصویب دستورالعمل خود در مورد حفاظت و ایمن سازی اینترنت باز، بازگرداندن بی طرفی شبکه و برقراری مجدد اختیارات کمیسیون عنوان II بر خدمات پهنای باند رأی داد. رای گیری در جلسه علنی FCC برای ماه آوریل گرفته شد.

کمیسیونرها قبل از رای گیری بیانیه هایی با مواضع مختلف منتشر ساختند.

جسیکا روزنورسل، رئیس FCC گفت: “پهن باند اکنون یک سرویس ضروری است. خدمات ضروری، خدماتی که ما در تمام جنبه های زندگی مدرن روی آنها حساب می کنیم، نظارت اساسی دارند. پس بیایید در مورد آنچه که امروز انجام می دهیم روشن باشیم. این آژانس، مرجع پیشرو ارتباطات کشور، معتقد است که هر مصرف کننده ای، مستحق دسترسی سریع، باز و منصفانه است.

برعکس، یکی از مخالفان سرسخت این دستور ، کمیسر جمهوریخواه FCC، برندان کار، برداشت متفاوتی را ارائه کرد. آقای کار گفت: دستور جلسه فوق مربوط به اصلاح شکست بازار نیست. دسترسی پهن‌باند از همیشه زنده‌تر و رقابتی‌تر است، مهم نیست که چگونه مجموعه‌ای از داده‌ها را برش دهید. آیا زمانی که قوانین جاده مبهم باشد، زمانی که انتخاب های تجاری بدون اطلاع قبلی قابل حدس زدن باشد، زمانی که تنظیم کننده ها حق دیکته کردن نرخ بازدهی را برای خود محفوظ می دارند یا زمانی که ارتقاء و نوآوری نیاز به کاغذبازی و تایید بیشتر و بیشتر دارد، ISP ها به شدت سرمایه گذاری خواهند کرد؟ همه جنبه‌های این دستور را معما می‌کند… من مطمئن هستم که کشتی را اصلاح خواهیم کرد و مطمئن هستم که دادگاه‌ها این تصرف قدرت غیرقانونی را لغو خواهند کرد.

 

 

واکنش های صنعت

این رای واکنش های مورد انتظار صنعت و گروه های مصرف کننده را به دنبال داشت. موافقان جشن گرفتند، در حالی که همچنان از چند “کاستی” ابراز نارضایتی کردند.

اندرو جی شوارتزمن گفت: «رأی‌گیری امروز حمایت‌هایی را برای همه آمریکایی‌ها فراهم می‌کند، البته اگرچه مدت‌ها دیر شده باشد. مشاور ارشد مؤسسه بنتون برای پهنای باند و جامعه، افزود: موسسه بنتون برای پهنای باند و جامعه ترجیح می داد که کمیسیون به بحث در مورد اینکه آیا ارائه دهندگان پهنای باند باید به صندوق خدمات جهانی کمک کنند یا نه ادامه می داد و موضع فعال تری نسبت به تلاش های شرکت های بی سیم برای ایجاد حفره هایی برای جلوگیری از مقررات اتخاذ می کرد. برخی از خدمات 5G، اما این کاستی ها این واقعیت را تغییر نمی دهد که امروز روز بزرگی برای آزادی اینترنت است.

در جبهه اپوزیسیون، گروه‌های تجاری صنعتی این قوانین را «سنگین» خواندند و قصد خود را برای طرح دعوی قضایی اعلام کردند.

گرانت اسپل مایر، رئیس و مدیر عامل شرکت، گفت: «ACA Connects به حمایت از تلاش‌ها، از جمله طرح دعوی قضایی، برای لغو این مقررات سنگین و غیرضروری به سبک ابزاری ادامه خواهد داد، که تنها مانع توسعه خدمات باند پهن قوی و قابل اعتماد برای همه آمریکایی‌ها می‌شود.»

لوئیس پراتز، معاون سیاست گروه تجاری بی سیم ثابت WISPA – انجمن پهنای باند بدون مرز، گفت: “WISPA از اقدام امروز برای تحمیل مقررات کاربردی بر صنعت پهنای باند ناامید است.” هنگامی که سفارش نهایی منتشر شد، WISPA به دقت آن را بررسی می‌کند و تعیین می‌کند که ما باید از چه راه‌حل قانونی استفاده کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که اعضای ما می‌توانند به جوامع محلی خود با خدمات پهنای باند پرسرعت قابل‌اعتماد ادامه دهند.»

 

اعتراض به بی توجهی به کودکان فلسطینی

 

توجه عمومی به این موضوع در آن زمان همچنین به اعتراض‌ها و نگرانی‌هایی در مورد خشونت بالقوه منجر شد، موضوعی که روزنورسل در اواخر سال گذشته هنگامی که موضوع بی‌طرفی شبکه را مجدداً مطرح کرد، به عنوان نگرانی مطرح کرد : من معتقدم اعتراضات مسالمت‌آمیز نشانه‌ای از یک دموکراسی سالم است. چیزی که من نگران آن هستم این است که همه چیز زشت شود.

اما هفته گذشته، زمانی که روزن وورسل و سناتور اد مارکی (D-MA) میزبان کنفرانس مطبوعاتی و گردهمایی بی‌طرفی شبکه با دموکرات‌ها در کاپیتول هیل بودند، تنها یک صدای اعتراض در میان جمعیت شنیده شد که به موضوعی جداگانه اشاره کرد: “500هزار کودک فلسطینی با قحطی روبرو هستند… شما بهتر از هر سناتور دیگری، اهمیت بهداشت عمومی را می دانید. پس لطفاً از کودکان دفاع کنید… لطفاً لایحه کمک به اسرائیل را متوقف کنید. “معترض فریاد زد و صحبت سناتور مارکی را که در حال چرخاندن میکروفون به سمت رئیس روزنورسل بود، قطع کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.