تلفن همراه

گوشی

April 30, 2024
21:02 سه شنبه، 11ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 165366

با اعلان‌های غیرضروری در گلکسی‌های سامسونگ  خداحافظی کنید

در دنیای پرهیاهوی امروز، که سیل عظیمی از اطلاعات و رویدادها به طور مداوم به سمت ما سرازیر می‌شود، نوتیف‌ها یا اعلان‌های گوشی‌، نقشی کلیدی در به‌روز ماندن و اطلاع از اتفاقات پیرامون‌مان ایفا می‌کنند. با این حال، این حجم انبوه از اعلان‌ها، گاه می‌تواند تمرکزمان را مختل کرده، آرامش‌ روزمره‌مان را برهم زده و حتی آزاردهنده باشد.
در کهکشان گوشی‌های سامسونگ اما این مسائل به راحتی تحت کنترل و مدیریت کامل شما است. گلکسی‌های هوشمند سامسونگ به شما این امکان را می‌دهند که با استفاده از تنظیمات متنوع و کارآمد، دقیقاً مشخص کنید که چه نوع اعلان‌هایی را دریافت کنید، چگونه برای شما نمایش داده شوند و حتی چه کار‌هایی را تنها با پنل اعلان خود پیش ببرید.
با ما همراه باشید تا در ادامه، گام به گام بر دنیای اعلان‌های خود تسلط یابیم و از آن به عنوان ابزاری کارآمد برای ارتقای تجربه روزمره خود استفاده کنیم.

گام اول؛ مشاهده و مدیریت
برای مشاهده اعلان‌ها، کافیست انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید. در این هنگام، اعلان‌های شما در زیر پنل «تنظیمات سریع» ظاهر می‌شوند. برای مشاهده کامل محتوای یک اعلان یا انجام اقداماتی مانند پاسخ دادن به یک متن، می‌توانید با ضربه زدن روی پیکانی که در سمت راست اعلان وجود دارد، آن را به پایین گسترش دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از گزینه «Clear» در پایین پنل اعلان‌ها، آن‌ها را با یک ضربه پاک کنید و یا برای بستن پنل، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.
در صورت تمایل به شخصی‌سازی اعلان‌ها نیز می‌توانید گزینه «Notification settings» را در پایین پنل انتخاب کنید تا وارد تنظیمات آن شوید و اعلان‌های موجود را بر اساس سلیقه و میزان اهمیت آن تنظیم کنید.

همچنین اگر می‌خواهید اعلان‌های اخیر برنامه‌های خاصی را مشاهده کنید:

• به تنظیمات (Settings) رفته
• وارد بخش اعلان‌ها (Notifications) شوید
• گزینه «App Notifications» را بیابید و وارد شوید
• از منوی کشویی گزینه «Most recent» را انتخاب کنید

گام دوم؛ مسدودسازی اعلان‌های ناخواسته
گاهی پیش می‌آید که ما به برنامه‌ای احتیاج داریم اما نمی‌خواهیم اعلان‌های مکرر و تکراری آن‌ها را دریافت کنیم؛ یا حتی در مواردی اعلان‌های آن‌ها نیز برای ما مهم است اما برای مدتی محدود می‌خواهم صرفا آن‌ها را غیرفعال کنیم تا فضایی آرام‌تر برای خود ایجاد کنیم. برای اینکار کافیست:

• وارد تنظیمات گوشی شوید
• به بخش App Notifications و سپس Notifications بروید
• یک سوئیچ کنار هر برنامه مشاهده می‌کنید؛ به‌وسیله آن می‌توانید اعلان‌های آن برنامه را مسدود کنید
همچنین برای بررسی برنامه‌هایی که اعلان آن‌ها را مسدود کرده‌اید، کافیست در منوی کشویی بالای صفحه، بخش اعلان‌های خاموش را انتخاب کنید.

گام سوم؛ شخصی‌سازی
برای کنترل دقیق‌تر می‌توانید دسته‌های اعلان را در هر برنامه نیز شخصی‌سازی کنید. این به شما امکان می‌دهد فقط اعلان‌هایی را که برایتان مهم است دریافت کنید:

• وارد تنظیمات گوشی شوید
• به بخش Notifications و سپس Advanced settings بروید
• گزینه «Manage notification categories» را برای هر برنامه فعال کنید
• سپس به عقب برگردید و در قسمت App notifications یک برنامه را انتخاب کنید
• حالا دسته‌ها یا اصطلاحا Categories را به دلخواه تنظیم کنید
با این کار دیگر اعلان‌های ناخواسته مربوط به هر برنامه‌ای دیگر برای شما نمایش داده نمی‌شود.

گام چهارم؛ تنظیم نشان برای آیکون هر برنامه
برای مرتب نگه داشتن صفحه نمایش خود، نمایان بودن و شکل نشان را برای آیکون‌ هر برنامه به راحتی کنترل کنید. این گام به شما کمک می‌کند تا بنا بر سلیقه خود، هنگام دریافت پیام و یا اعلانی از یک برنامه، آن اعلان به صورت نقطه و یا عدد نمایش داده شود تا وقتی به صفحه‌نمایش و منوی اصلی گوشی نگاه می‌کنید، به راحتی و بدون سردرگمی از وضعیت پیام‌ها و اعلان‌های هر برنامه آگاه شوید. برای تنظیم این نشان می‌توانید:

• وارد تنظیمات گوشی شوید
• در بخش Notifications به Advanced settings بروید
• بر روی گزینه App icon badges بزنید
• در صفحه باز شده، سوئیچ فعال‌سازی آن را بیابید و آن را فعال کنید
• سپس بین دو گزینه Dot و Number یکی را به دلخواه انتخاب کنید

گام پنجم؛ تنظیمات نوار وضعیت یا Status Bar
در این قسمت می‌توانید اعلان‌های نوار وضعیت را کنترل کنید و صفحه نمایش خود را بیش از پیش مرتب کنید. نوار وضعیت که شامل اطلاعات مختلفی مانند زمان، تاریخ، سطح باتری و… است با این کار به سطح جدیدی از شخصی‌سازی می‌رسد تا تجربه استفاده شما از گوشی در راحتی و آسودگی ویژگی امکان‌‌پذیر شود.

• وارد تنظیمات گوشی شوید
• در بخش Notifications به Advanced settings بروید
• Show notification icons را بیابید و وارد شوید
• هر گزینه‌ای را که می‌خواهید در بالای صفحه‌نمایش آیکون آن را مشاهده کنید فعال کنید

گام ششم؛ تاریخچه اعلان‌ها
با فعال کردن تاریخچه اعلان‌ها دیگر حتی یک هشدار مهم را هم از دست نمی‌دهید. این ویژگی اعلان‌های رد شده اخیر را برای بررسی بعدی ذخیره می‌کند و شما می‌توانید در صورت لزوم تمام اعلان‌های گذشته را بر اساس تاریخ آن در این قسمت بیابید.
برای فعال‌سازی تاریخچه اعلان‌ها یا Notification History کافیست:

• وارد تنظیمات گوشی شوید
• در بخش Notifications به Advanced settings بروید
• در این بخش اعلان‌های رد شده اخیر را می‌توانید بیابید

گام هفتم؛ سایر ویژگی‌های پیشرفته

• اعلان‌ (Flash Notifications): این قابلیت که در قسمت تنظیمات می‌توانید آن را بیابید، هنگامی که اعلان مشخصی دریافت می‌کنید، با استفاده از فلش LED پشت گلکسی شما را آگاه می‌سازد. این ویژگی هم می‌تواند تمام برنامه‌ها را پوشش دهد، هم می‌توانید به صورت انتخابی، برنامه‌های مشخصی را برای آن تعریف کنید.

• به تعویق انداختن اعلان‌ها (Snooze Notifications): این قابلیت نیز در بخش Notifications قسمت Advanced settings موجود است و با فعال‌سازی آن می‌توانید به‌طور موقت اعلان‌ها را به تعویق انداخته و بی‌صدا (Mute) کنید.

• اقدامات پیشنهادی (Suggested Actions): این ویژگی در مواقعی که اعلان مشخصی دریافت می‌کنید، گزینه‌هایی برای دسترسی و پاسخ راحت‌تر، نمایش سریع‌تر و… پیشنهاد می‌کند. برای مثال اگر پیامی دریافت کنید که حاوی یک آدرس اینترنتی باشد، در صورت فعال بودن «اقدامات پیشنهادی»، گزینه باز کردن لینک نیز کنار اعلان آن پیام برای شما نمایش داده می‌شود تا بدون باز کردن پیام و به صورت مستقیم به آن آدرس مراجعه کنید. این گزینه را نیز در بخش Notifications تنظیمات می‌توانید بیابید.
با فعال کردن و استفاده از این قابلیت‌ها می‌توانید ضمن صرفه‌جویی در زمان روزانه‌تان، میزان بهره‌وری خود را افزایش دهید.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.