اینترنت و شبکه

بازار سرمایه

فناوری اطلاعات

May 1, 2024
21:29 چهارشنبه، 12ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 165440

عرضه اوراق مرابحه فناپ‌زیرساخت در فرابورس ایران

فرابورس ایران از ﭘﺬﯾﺮه ﻧﻮﯾﺴﯽ اوراق ﻣﺮاﺑﺤﻪ جدید با نماد «فناپ زیرساخت ۰۷» خبر داد.

شرکت فرابورس ایران اعلام کرد ﭘﯿﺮو ﺻـﺪور ﻣﺠﻮز ﺷـﻤﺎره ۱۲۲/۱۵۱۶۸۵ ﻣﻮرخ هشتم اردیبهشت ۱۴۰۳ ﺳـﺎزﻣﺎن ﺑﻮرس و اوراق ﺑﻬﺎدار ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ اﻧﺘﺸـﺎر اوراق ﻣﺮاﺑﺤﻪ ﺷـﺮﮐﺖ زﯾﺮﺳـﺎﺧﺖ ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﭘﺎﺳـﺎرﮔﺎد آرﯾﺎن (ﺳـﻬﺎﻣﯽ ﺧﺎص)، ﺷـﺮﮐﺖ ﻣﺬﮐﻮر در ﻧﻈﺮ دارد اوراق ﯾﺎد ﺷـﺪه را از ﻃﺮﯾﻖ ﺑﺎزار اﺑﺰارﻫﺎی ﻧﻮﯾﻦ ﻣﺎﻟﯽ ﻓﺮاﺑﻮرس اﯾﺮان از ﺳﻪ ﺷﻨﺒﻪ ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ﺑﻪ ﻣﺪت ۳ روز ﮐﺎری پذیره‌نویسی کند.

این اوراق با موضوع تأمین منابع مالی جهت خرید موجودی کالا (تجهیزات اکتیو و شبکه) با نماد «فناپ زیرساخت ۰۷» به تعداد کل ۱،۵۰۰،۰۰۰ ورقه، با مبلغ اسمی هر ورقه ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال و مبلغ کل اوراق و مبلغ پذیرش شده ۱،۵۰۰،۰۰۰ میلیون ریال پذیره‌نویسی می‌شود. مدت اوراق ۴۸ ماه با نرخ سود ۲۳ درصد سالانه خواهد بود. موعدهای پرداخت سود اوراق، هر سه ماه یک‌بار از تاریخ انتشار در نظر گرفته شده و تاریخ سررسید آن ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۷ خواهد بود.

فرابورس ایران در اطلاعیه خود اشاره کرده بانک پاسارگاد (سهامی عام) ضامن این اوراق است و عاملیت فروش آن بر عهده شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد (سهامی خاص) است. همچنین شرکت تامین سرمایه خلیج فارس (سهامی عام) بازارگردانی را بر عهده دارد و پذیره‌نویسی را متعهد شده است. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سهامی عام ) نیز عامل پرداخت اوراق است.

بنا به اعلام شرکت فرابورس ایران حداقل حجم هر سفارش برای اوراق مرابحه یاد شده ۵،۰۰۰ ورقه و حداکثر حجم هر سفارش ۱،۰۰۰،۰۰۰ ورقه خواهد بود. همچنین سفارﺷـﺎت وارد ﺷـﺪه در ﺳـﺎﻣﺎﻧﻪ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﻣﻌﺎﻣﻼت ﺛﺎﻧﻮﯾﻪ در ﻧﻤﺎد ﻣﻌﺎﻣﻼﺗﯽ ﻋﺎدی (Round Lot)، ﻣﯽﺑﺎﯾﺴـﺖ ﻣﻀـﺮﺑﯽ از ۵،۰۰۰ ورﻗﻪ ﺑﺎﺷـﺪ و ﺳـﻔﺎرﺷـﺎت ﺑﺎ ﺣﺠﻢﻫﺎی ﮐﻤﺘﺮ از ۵،۰۰۰ ورﻗﻪ در ﻧﻤﺎد ﺧُﺮدهﻓﺮوﺷـﯽ (Odd Lot) ﻗﺎﺑﻞ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.

علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ﭘﺬﯾﺮه ﻧﻮﯾﺴﯽ اوراق ﻣﺮاﺑﺤﻪ ﺷﺮﮐﺖ زﯾﺮﺳﺎﺧﺖ ﻓﻨﺎور ی اﻃﻼﻋﺎت و ارﺗﺒﺎﻃﺎت ﭘﺎﺳﺎرﮔﺎد آرﯾﺎن (ﺳﻬﺎﻣﯽ ﺧﺎص) به پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت فرابورس ایران به نشانی www.ifb.ir مراجعه کنند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.