باندپهن

باندپهن ثابت

باندپهن سیار

May 16, 2024
19:56 پنجشنبه، 27ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166451

بررسی وضعیت ارتباطات حوزه‌های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم

در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وضعیت ارتباطات حوزه ‌های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم بررسی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر امروز (چهارشنبه) در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مجلس میزبان چهار تن از نمایندگان فعلی و منتخبان مجلس دوازدهم بود.

وزیر ارتباطات ابتدا میزبان احمد دنیامالی، نماینده و منتخب شهرستان بندر انزلی بود و در ادامه با کمال حسین‌پور، نماینده و منتخب شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد؛ بهروز محبی، نماینده و منتخب شهرستان‌های سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد و علا‌الدین بروجردی، منتخب شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای دیدار وزیر ارتباطات و نماینده شهرستان بندر انزلی گزارشی از وضعیت ارتباطات روستایی ارائه شد که در گزارش مورد اشاره این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که صد درصد ۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار متصل هستند.

دنیا مالی سپس با اشاره به وجود مشکل ارتباطی و ایجاد اختلالات مقطعی به ویژه در زمان پیک ورود مسافران به این شهرستان خواستار ارتقای کیفیت شبکه ارتباطی در سطح شهرستان بندر انزلی شد که وزیر ارتباطات دستوراتی در این رابطه صادر کرد و مقرر شد سازمان تنظیم مقررات تیمی را برای بررسی وضعیت ارتباطی این شهر اعزام نماید.

زارع پور در ادامه‌ با اشاره به اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها گفت: پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارهای شهرستان انزلی باید شتاب بگیرد تا در هفته دولت به بهره برداری برسد، لذا مسئولین محلی بویژه شهرداری این شهر باید همکاری لازم را با اپراتور به عمل آورد.
در ادامه این دیدارها کمال حسین‌پور، منتخب مردم سردشت، پیرانشهر و میرآباد در مجلس دوازدهم در ابتدای دیدار خود با وزیر ارتباطات از اقدامات کم نظیر وزارتخانه به ویژه در حوزه توسعه ارتباطات روستایی تقدیر و تشکر کرد.

سپس گزارشی از وضعیت ارتباطات در حوزه انتخابیه حسین پور ارایه شد که بر اساس این گزارش از ۲۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان‌های سردشت، پیرانشهر و میرآباد، معادل ۹۴ درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

از ابتدای دولت سیزدهم ۴۳ روستای این شهرستان‌ها به شبکه ارتباطی متصل شده‌اند و ۲۳ روستا باقی مانده است نیز حداکثر تا پایان سال جاری به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه وزیر ارتباطات گزارشی از روند پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارهای ارایه داد و با اشاره به اتمام پروژه در شهرستان سردشت و ایجاد پوشش کامل‌ در این شهرستان بر ضرورت پیگیری‌ها برای ایجاد همدلی و همراهی از سوی مدیران شهری با اپراتور مجری پروژه برای تسریع در روند پیشرفت کار در پیرانشهر و میرآباد تأکید کرد.

بهروز محبی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد نماینده سومی بود که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد.
در گزارش وضعیت ارتباطی در حوزه انتخابیه این نماینده مجلس این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که از ۳۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار این شش شهرستان، ۳۱۹ روستا معادل ۹۳ درصد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

23 روستای باقی مانده به همراه چهل روستای نیازمند بهبود کیفیت نیز در دست اقدام قرار دارند و تا هفته دولت تعدادی از این روستاها و حداکثر تا پایان سال تمامی روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه این دیدار وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه محبی نسبت به وضعیت ارتباطی در تعدادی از روستاهای شهرستان سبزوار با تعدادی از اهالی و روستاییان این شهرستان تماس برقرار کرد و برای ارتقا کیفیت شبکه ارتباطی دستوراتی صادر کرد.

آخرین نماینده‌ای که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد علا‌الدین بروجردی، منتخب شهرستان‌های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس دوازدهم بود.

در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت ارتباطی حوزه انتخابیه بروجردی ارایه شد که بر اساس این گزارش از ۱۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این پنج شهرستان معادل ۹۵ درصد آنها به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و ۷ روستای باقی مانده نیز تا هفته دولت متصل خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه این دیدار به تشریح اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها پرداخت و بر ضرورت همراهی مدیران شهری برای تسریع در روند این پروژه تاکید کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.