بازار سرمایه

بانکداری و پرداخت الکترونیک

فناوری اطلاعات

May 18, 2024
11:59 شنبه، 29ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166565

افزایش سرمایه آسان پرداخت به ۱۲ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال

ICTna.ir – سرمایه شرکت آسان پرداخت پرشین از ۵ هزار و ۵۵۰ میلیاد ریال به ۱۲ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال از محل آورده نقدی سهامداران طی چند مرحله و طی دو سال تصویب شد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آپ در مجمع عمومی فوق‌العاده خود به منظور اصلاح ساختار مالی و رعایت الزام بانک مرکزی درخصوص حداقل سرمایه شرکت‌های پرداخت الکترونیک، جلوگیری از خروج منابع نقدی و تامین سرمایه در گردش لازم جهت خرید تجهیزات فنی، دستگاه‌های پوز و پایانه‌های فروشگاهی، سرمایه فعلی را به ۸۸۸ میلیارد تومان رساند.

همچنین این مجمع فوق‌العاده با انجام افزایش سرمایه از ۸۸۸ میلیارد تومان به ۱.۲۸ هزار میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدت دو سال به هیات مدیره تفویض کرد تا پس از دریافت مجوز از سازمان بورس، نسبت به عملی شدن آن اقدام شود.

شرکت آسان پرداخت پرشین در نخستین ماه سال جاری درآمد ۱۰۲۳ میلیارد تومانی داشته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۴۴ درصدی را نشان می‌دهد و بیشترین درآمد آن از محل فروش پین و اعتبار به ارزش ۹۶۶ میلیارد تومان بوده است که در همین بخش هم بیشترین درآمد شناسایی شده از محل درآمد کارمزد تراکنش شاپرکی به ارزش ۴۵ میلیارد تومان بوده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.