رمز ارز

May 20, 2024
10:53 دوشنبه، 31ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 166664

بیت‌کوین افزایش قیمت غیرمنتظره را تجربه کرد

بیت‌کوین (BTC) در چند روز گذشته افزایش قیمت غیرمنتظره‌ای را تجربه کرد و این وضعیت امید جدیدی را در میان تحلیلگران و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، به دلیل افزایش خوش‌بینی طی چند روز گذشته، آدرس‌ها، بیت‌کوین خود را حفظ کردند اما دیروز برداشت کوچک بیت‌کوین با خروج ۱۰هزار بیت‌کوین از کیف پول‌های صرافی رخ داد. ارزش کل بیت‌کوین برداشت شده حدود ۶۳۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. این مورد، تقاضای قوی برای بیت‌کوین را نشان می‌دهد و بیان می‌کند که ممکن است علاقه به بازار ارزهای دیجیتال احیا شود.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که تقاضای ثابت برای بیت‌کوین از پایان سال ۲۰۲۰ تا این حد بالا نبوده و نشان دهنده تغییر قابل توجهی در احساسات سرمایه‌گذاران است.

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین با قیمت ۶۷هزار و۴۹.۷۴ دلار معامله می‌شود که طی ۲۴ ساعت گذشته ۰.۷۴ درصد کاهش داشته است. اکثر دارندگان بیت‌کوین سودآوری داشتند زیرا بیت‌کوین تنها ۶۰۰۰ دلار با بالاترین قیمت خود فاصله دارد البته این مورد می‌تواند به این معنی باشد که تعداد تراکنش‌های بیت‌کوین کاهش یافته است.

اگرچه این وضعیت ممکن است به‌عنوان، نشانه منفی برای بیت‌کوین تلقی شود، اما نشان می‌دهد که بسیاری از آدرس‌ها بیت‌کوین خود را نگه داشته و از فروش خودداری می‌کنند. علاوه بر این، تعداد کل دارندگان بیت‌کوین افزایش یافته است و این مورد می‌تواند نشان دهد که تعداد قابل توجهی از آدرس‌ها مقادیر قابل توجهی بیت‌کوین را جمع‌آوری می‌کنند.

همزمان با افزایش تعداد دارندگان، روند معکوس در دارندگان ماینر مشاهده می‌شود. تجزیه و تحلیل داده‌های سنتیمنت نشان داد که عرضه در اختیار ماینرها به‌طور قابل توجهی کاهش یافته است. این مورد می‌تواند در درازمدت برای بیت‌کوین مثبت باشد. اگر ماینرها نتوانند مقدار زیادی کارمزد ایجاد کنند، سودآور ماندن برای آنها دشوار می‌شود.

عرضه کمتر بیت‌کوین توسط ماینرها می‌تواند به این معنی باشد که این بخش از دارندگان، تاثیر کمتری بر قیمت‌های بیت‌کوین در حرکت رو به جلو خواهند داشت. یکی از دلایل ناتوانی ماینرها در ایجاد هزینه، عدم فعالیت در شبکه است. تعداد آدرس‌های فعال روزانه در شبکه بیت‌کوین در چند هفته اخیر کاهش یافته است. علاوه بر این، تعداد ان اف تی‌های معامله شده در شبکه نیز نزول کرده است که می‌تواند نشان‌دهنده کاهش علاقه به اکوسیستم بیت‌کوین باشد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۴۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۸۵ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۴.۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۹ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳.۹۴ میلیارد دلار است که ۱۱.۲۹ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۲۷ میلیارد دلار است که  ۹.۷۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۹.۰۷ میلیارد دلار است که ۹۰.۹۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۸:۰۲ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۶ هزار و ۷۰۶.۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۳۵ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۰۹۷.۹۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۴  درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۳۷ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۵ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۵۷۶.۵۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱.۸۸  درصد کاهش

۵-  سولانا

قیمت: ۱۷۳.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۵.۳۹ درصد افزایش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱درصد کاهش

۷-  ریپل

قیمت: ۰.۵۱۴۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۴.۶۳ درصد افزایش

۸ – تون کوین

قیمت: ۶.۳۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۰.۴۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۲۳ درصد کاهش

۹- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۵۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۶۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۸ درصد افزایش

۱۰-  کاردانو

قیمت: ۰.۴۷۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۱۰.۸۸ درصد افزایش

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.