اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

May 28, 2024
17:38 سه شنبه، 8ام خردادماه 1403
کد خبر: 167091

امروز در فضا: جلسه‌ اتحادیه اروپا برای ادامه همکاری با آژانس فضایی اروپا

منبع: Digiato

27 مه 2003، یک جلسه توسط وزیران آژانس فضایی اروپا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که بر تعهد آژانس به افزایش همکاری با اتحادیه اروپا تأکید می‌کرد.

مشخص شد که این دو سازمان مأموریت‌ها و اهداف متمایزی دارند.

این نشست با توجه به این برگزار شد که صنعت فضایی اروپا به دلیل اثرات ترکیبی افزایش عرضه بین‌المللی وسایل پرتاب، رکود تقاضا برای پرتاب‌های تجاری و ضعف ساختاری بازار نهادی اروپا، با بحران بی‌سابقه‌ای مواجه شده‌ بود.

اروپا نیاز فوری برای غلبه بر مشکلات فنی نسخه جدید موشک Ariane 5G در سریع‌ترین زمان ممکن داشت.

اروپایی‌ها مایلند مهارت‌ها و دانشی را که در طول سال‌ها در زمینه فناوری‌های فضایی و مشارکت‌های متعدد به‌دست آورده‌اند، حفظ و توسعه دهند. به همین دلیل از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که عضو آژانس فضایی اروپا هستند خواسته شد تا وضعیت بحران در صنعت فضایی اروپا را به‌طور کامل بررسی کنند.

در اوایل ماه ژوئن، پیش‌نویس قانون اساسی اتحادیه اروپا تأیید کرد که فضا برای اتحادیه اروپا مهم است. براساس این پیش‌نویس، اتحادیه اروپا سیاست فضایی خود را احتمالاً با ایجاد شورای وزیران فضایی ارتقا خواهد داد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.