فیبرنوری

May 30, 2024
11:54 پنجشنبه، 10ام خردادماه 1403
کد خبر: 167150

شتاب بخشی به اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در استان آذربایجان شرقی

جلسه کنترل پروژه توسعه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای استان آذربایجان شرقی با هدف بررسی راهکارهای لازم جهت سرعت بخشی به اجرایی شدن این پروژه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، جلسه بررسی اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارهای استان با حضور مهدی روحانی نژاد، معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات، جلیلی نژاد، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، محمد فاضلی، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه آذر و مدیران ستادی و استانی شرکت های خدمات ارتباطی رایتل و مبین نت به عنوان مجری طرح برگزار شد.
در این جلسه جلیلی نژاد، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با ارائه گزارش پیشرفت اجرای پروژه در استان گفت: در اجرای این طرح ملی استان آذربایجان شرقی در مقایسه با سطح کشور دارای عقب ماندگی است که جبران این امر و شتابدهی به اجرای این پروژه که یک پروژه ملی و راهبردی می باشد، مستلزم همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه های دخیل به ویژه شهرداری های استان به شمار می رود.
جلیلی نژاد به مصوبات حمایت از پروژه فیبرنوری منازل و کسب ‌و‌کارها در قانون بودجه 1403 کشور اشاره وافزود: شهرداری‌‌‌ها و ادارات کل راهداری ملزم به صدور مجوزحفاری و نصب تجهیزات ظرف مدت ۱۵ روز برای اپراتورهای مورد تایید وزارت ارتباطات هستند.
روحانی نژاد، معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات با اشاره به اهمیت نظارت صحیح بر نحوه اجرای پروژه گفت: به منظور اجرای صحیح طرح طبق استانداردهای تعریف شده لازم است، اپراتور مجری یک نفر ناظر بر پیمانکاران داشته باشند.
معاون راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات با تاکید بر افزایش آمار اتصال کاربران به فیبر نوری تصریح کرد: اپراتورهای مجری در طراحی های خود باید پوشش را از ۳۰۰ متر به ۱۰۰ متر کاهش دهند.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.