امنیت

May 30, 2024
11:36 پنجشنبه، 10ام خردادماه 1403
کد خبر: 167151

کشف آسیب‌پذیری در Telnet Diagnostic

منبع: ماهر

یک آسیب‌پذیری leftover debug code با شناسه CVE-2024-21785 و شدت 9.8 (بحرانی) در عملکرد رابط Telnet Diagnostic شناسایی شده است. در این نقص امنیتی، یک سری درخواست‌های شبکه که به طور خاص طراحی شده‌اند، می‌توانند منجر به دسترسی غیرمجاز شوند و مهاجم می‌تواند دنباله‌ای از درخواست‌ها را جهت بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری ارسال کند. بر اساس بردار حمله آسیب‌پذیری CVSS:3.1/AV:N/AC:L/PR:N/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H: بهره‌برداری از آن از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N)و از آن به‌راحتی قابل تکرار است و چندان به شرایط خاصی نیاز نیست(AC:L)، برای انجام حمله به هیچ حساب کاربری با سطح دسترسی خاصی نیاز نیست (PR:N) و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U)،در بدترین شرایط با بهره‌برداری از آن، هر سه ضلع امنیت با شدت بالا تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H و I:H و A:H).

این آسیب‌پذیری عملکرد رابط Telnet Diagnostic از Automation Direct P3-550E 1.2.10.9 را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.