رمز ارز

June 9, 2024
13:28 یکشنبه، 20ام خردادماه 1403
کد خبر: 167634

رکورد دیگر از بیت‌کوین

منبع: ایسنا

صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین بدون تاثیر بر قیمت، رکورد ورودی ۱.۸ میلیارد دلاری را ثبت کردند.

ورودی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین به رکورد ۱.۸ میلیارد دلار رسید، اما قیمت بیت‌کوین ثابت باقی ماند و این سوال را ایجاد کرد که آیا این مورد حاکی از آن است که نقش صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین کاهش یافته است؟

تئوری Nic بر استراتژی معاملاتی تمرکز دارد که در آن سرمایه‌گذاران نهادی به‌طور همزمان با این صندوق‌ها، موقعیت‌های کوتاه در معاملات آتی بیت‌کوین و موقعیت‌های خرید نقدی در بیت‌کوین دارند. هدف این روش سرمایه‌گذاری بر تفاوت قیمت بین بازارهای آتی و نقدی است و با به کارگیری این تکنیک، صندوق‌ها به یک موضع «دلتا خنثی» دست می‌یابند که ریسک کلی بازار را به حداقل می‌رساند. در نتیجه، علیرغم جریان‌های رو به رشد این صندوق‌ها، تاثیر قابل‌توجهی بر قیمت نقدی بیت‌کوین وجود ندارد.

رفتار فعلی مشاهده شده در بازار آتی بیت‌کوین صرافی کالای شیکاگو از این نوع است. علاقه باز به این قراردادهای آتی به‌طرز چشمگیری افزایش یافته است. این افزایش به افزایش فعالیت معامله‌گران آتی نسبت داده می‌شود که اغلب از استراتژی‌های پوشش‌دهی دلتا برای مدیریت پروفایل‌های ریسک خود استفاده می‌کنند و در نتیجه تاثیر بالقوه بر قیمت بازار بیت کوین را کاهش می‌دهند.

به نقل از کریپتوکارنسی، به‌طور خلاصه، رابطه پیچیده بین ورودی‌های صندوق و تاکتیک‌های بازار آتی نقشی اساسی در بازار بیت‌کوین ایفا می‌کند و چنین پویایی‌هایی نشان می‌دهد که چرا حتی تحرکات مالی قابل توجه، مانند جریان ۱.۸ میلیارد دلاری صندوق، همیشه منجر به تغییرات مورد انتظار قیمت نمی‌شود. برای سرمایه‌گذاران، درک این موارد برای پیمایش موثر در دنیای همیشه بی‌ثبات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۵۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۰۳ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۳.۹۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۳۶ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳.۲۱ میلیارد دلار است که ۵۰.۰۰ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۱۷ میلیارد دلار است که ۹.۷۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۹.۱۳ میلیارد دلار است که ۹۲.۳۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۷:۰۱ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۹ هزار و ۱۹۲.۷۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۱۵ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۶۷۰.۶۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۴۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۴ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۷ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۶۷۱.۷۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۲۷ درصد افزایش

۵- سولانا

قیمت: ۱۵۷.۰۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۴۳ درصد کاهش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۰.۹۹۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱درصد کاهش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۴۹۲۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۵۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۵.۰۶ درصد کاهش

۸- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۴۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۰۲ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۱۱ درصد کاهش

۹ – تون کوین

قیمت: ۶.۹۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۵ درصد افزایش

۱۰- کاردانو

قیمت: ۰.۴۳۴۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۸ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۷۰ درصد کاهش

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.