تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

June 9, 2024
18:44 یکشنبه، 20ام خردادماه 1403
کد خبر: 167664

بسته‌های جدید صندوق نوآوری برای کمک به شتاب‌دهنده‌ها و سکوهای تامین مالی جمعی

صندوق نوآوری و شکوفایی از دو بسته حمایتی رونمایی کرد که قرار است از شتاب‌دهنده‌ها و سکوهای تأمین مالی جمعی حمایت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اواخر اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ بود که این صندوق اعلام کرد ۸ بسته حمایتی جدید برای شرکت‌های دانش‌بنیان طراحی شده و قرار است هر هفته از یکی از بسته‌ها رونمایی شود.

«محمدصادق خیاطیان»، در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی ایران «آگروفود» در این مورد گفت: «تاکنون ۵ بسته «جهش»، «توانا»، «ضامن»، «۱۰۰۰ فناور» و «کارآفرین» معرفی و رونمایی شده‌اند و شرکت‌های دانش‌بنیان درخواست‌های خود را از طریق وبگاه صندوق برای بهره‌مندی از خدمات این بسته‌ها ثبت کرده‌اند.»

او در مورد یکی از بسته‌های جدید رونمایی‌شده به نام «رویش» توضیح داد: «هدف از اجرای بسته حمایتی «رویش»، کمک به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان جدید است. صندوق نوآوری و شکوفایی قصد دارد در این بسته، با حمایت از شتاب‌دهنده‌های دانش‌بنیان در قالب هم‌سرمایه‌گذاری، تسهیلات و خدمات توانمندسازی، زمینه را برای شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان جدید فراهم کند.»

محمدصادق خیاطیان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی
خیاطیان ادامه داد: «براین اساس، به شتابدهنده‌هایی که بتوانند در قالب یک برنامه، زمینه را برای شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان جدید فراهم کنند، تسهیلات قرض‌الحسنه سرمایه بذری تا سقف ۲ میلیارد تومان اعطا شده و این امکان را دارند تا سقف یک میلیارد تومان نیز از هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری برای طرح‌های منتخب شتاب‌دهنده بهره‌مند شوند.»

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد مزایای دیگر این بسته نیز گفت: «اعطای کمک‌هزینه بلاعوض تحقیق و توسعه، موسوم به گرنت، تا سقف سالانه ۵ طرح، هرکدام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه رهن تا سقف ۳ میلیارد تومان به هر شتاب‌دهنده، اعطای تسهیلات بلند مدت با نرخ ۱۶ درصد برای خرید تجهیزات فنی و آزمایشگاهی در مقیاس محدود تا سقف ۵۰ میلیارد تومان از جمله دیگر خدمات صندوق در بسته حمایتی «رویش» است.»

بسته «شکوفا» برای حمایت از تامین مالی جمعی
خیاطیان در مورد بسته جدید دیگر به نام «شکوفا» نیز گفت: «در قالب این برنامه، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا سقف ۲۵ میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز خود را با استفاده از سرمایه‌های خُرد مردمی و از طریق سکوهای تأمین مالی جمعی دارای مجوز از فرابورس ایران تأمین کنند. اصل سرمایه همه سرمایه‌گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تضمین می‌شود.»

او همچنین گفت: «شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به صورت مستقیم به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه و این خدمت را دریافت کنند؛ صندوق تقاضای شرکت را در اختیار سکوهای مجاز قرار خواهد داد. همچنین سکوهای تأمین مالی جمعی نیز می‌توانند شرکت‌های دانش‌بنیان حائز شرایط را برای بهره‌مندی از تضمین اصل سرمایه به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کنند.»

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.