رسانه‌های اجتماعی

June 10, 2024
17:02 دوشنبه، 21ام خردادماه 1403
کد خبر: 167750

اینستاگرام روی قابلیت پوشه‌بندی برای بخش پیام‌های دایرکت کار می‌کند

منبع: Digiato

دایرکت اینستاگرام یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط شخصی و گروهی در این شبکه اجتماعی محبوب است. طی چند وقت اخیر، این بخش از اینستاگرام با تحول‌های زیادی همراه و قابلیت‌های تازه‌ای به آن افزوده شده است. این‌بار نیز به‌نظر می‌رسد با ازراه‌رسیدن ویژگی پوشه‌بندی گفتگوها در دایرکت اینستاگرام، می‌توانیم مرتب‌سازی هرچه بیشتر این بخش و مدیریت ساده‌تر آن را شاهد باشیم.

به‌گزارش یک منبع آگاه، قابلیت جدید اینستاگرام در خلال آزمایش حالت بتای آن لو رفته است. این قابلیت به بخش دایرکت این شبکه اجتماعی مربوط می‌شود. یکی از مواردی که تاکنون کاربران زیادی از آن گله داشته‌اند، مدیریت سخت گفتگوها در بخش دایرکت بوده؛ اما ظاهراً این‌بار شبکه اجتماعی متعلق به متا در صدد بهبود مدیریت این بخش قرار دارد.

به‌گفته این منبع، اینستاگرام به‌زودی ویژگی پوشه‌بندی گفتگوها در دسته‌های مختلف را برای کاربران به‌ارمغان می‌آورد. به‌همین‌ترتیب فهرست دسته‌بندی گفتگوها در دایرکت اینستاگرام به‌شرح زیر خواهد بود:

دسته Primary: گفتگوهای اصلی و محبوبی که کاربر بیشتر صحبت‌‌های خود را با افراد حاضر در این دسته انجام می‌دهد.
دسته General: گفتگوهای فرعی که برای کاربر اهمیت کم‌تری دارند و تنها گاهی وارد آن می‌شود.
دسته All: نمایش تمام گفتگوهایی که کاربر تاکنون انجام داده است.
بخش Requests: گفتگوهایی که هنوز آغاز نشده‌اند و برای شروع باید از سوی کاربر تأیید شوند.
بخش Ads: نمایش گفتگوهایی که از طریق دایرکت اینستاگرام برای کاربران تبلیغ ارسال می‌کنند.

در مورد تغییرات احتمالی بخش دایرکت اینستاگرام چند نکته حائز اهمیت وجود دارد. شما می‌توانید پوشه‌های Primary و General را تغییر نام دهید یا مکان قرارگیری آن در صفحه را دست‌خوش تغییر کنید؛ اما این موضوع شامل حال پوشه All نخواهد بود. همچنین گفتگوهای موجود در بخش Ads قابل‌انتقال به دسته‌های دیگر نیستند. هنوز در مورد تاریخ دقیق ارائه این ویژگی اطلاعات رسمی در دست نیست؛ اما گمان می‌رود که این قابلیت در آینده‌ای نه‌چندان دور برای کاربران اینستاگرام به‌ارمغان آورده شود.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.