فیبرنوری

June 11, 2024
10:51 سه شنبه، 22ام خردادماه 1403
کد خبر: 167848

نشست بررسی فاز دوم پروژه فیبرنوری کرمانشاه

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با تأکید بر کیفیت اجرای قرارداد فاز اول پروژه فیبرنوری بیان کرد: تغییر طراحی انجام شده توسط شرکت مجری این پروژه سبب شد تا میزان حفاری مورد نیاز در شهر کرمانشاه از 280 کیلومتر به 607 کیلومتر ارتقا یابد.
به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان کرمانشاه، نشست بررسی اقدامات فاز دوم پروژه فیبر نوری منازل و کسب کارها در شهر کرمانشاه با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مدیران ارشد شرکت مجری پروژه فیبر نوری و مدیران فاوای شهرداری کرمانشاه در شورای شهر کرمانشاه برگزار شد.
ابوالفضل محمدی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در این نشست با تأکید بر کیفیت اجرای قرارداد فاز اول پروژه فیبرنوری، گفت: با توجه به میزان فاصله حداکثر 300 متری مشترکین از FAT در فاز اول اجرای پروژه، فاز دوم این پروژه با کاهش این مسافت به 100 متر نقش بسزایی در بهبود کیفیت ارتباطات و دسترسی به اینترنت پرسرعت برای شهروندان کرمانشاه ایفا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: تغییر طراحی انجام شده توسط شرکت مجری این پروژه سبب شد تا میزان حفاری مورد نیاز در شهر کرمانشاه از 280 کیلومتر به 607 کیلومتر ارتقا یابد که نیاز به اجرای فاز دوم پروژه با قرارداد جدید شهرداری است.
محمدی تصریح کرد: همکاری و هماهنگی میان نهادهای اجرایی و پیمانکاران پروژه برای پیشبرد فاز دوم بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم تا موانع موجود را به بهترین نحو ممکن برطرف کنیم.
وی در نهایت با اشاره به اینکه فیبر نوری زیرساخت اصلی شهر هوشمند است، افزود: ارائه سرویس به مشترکین به موازات اجرای عملیات عمرانی یکی از نقاط قوت اجرای این پروژه است.
در این جلسه، مدیران ارشد شرکت مجری پروژه نیز به بیان نظرات و تجربیات خود پرداختند و چالش‌های موجود در مسیر اجرای فاز دوم پروژه را مطرح کردند.
در ادامه، اعضای شورای شهر کرمانشاه نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته، بر اهمیت نظارت دقیق و مستمر بر روند اجرای پروژه تأکید کردند و خواستار بهبود کیفیت در اجرای فاز دوم پروژه فیبرنوری شدند تا هرچه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از این زیرساخت مهم باشند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.